Buldoci Stříbro - HC Tachov 4:3

Utkání 11. kola KSM sk. A s HC Nýřany odložené z 6. 12. dohrával celek HC Tachov až v novém roce. 8. 1. nastoupili borci HC Tachov v nových dresech v Kooperativě arén proti ambicióznímu celku, který předvádí v sezóně zatím výborné výkony. HC Tachov prožil hororovou první třetinu, kdy během dvou minut prohrával 2:0, a první třetina skončila v poměru 5:2 ve prospěch domácích Nýřan a bylo prakticky po zápase. Tachovu se sice podařilo vyrovnat hru, ale na lepší výsledek než 6:4 ve prospěch domácích již nedosáhl. Trenér i manažer hodnotili utkání jako suverénně nejhorší výkon HC Tachov v letošní sezóně. Nedařilo se vůbec nic od hry obrany přes produktivitu útoku až po výkon gólmana. Na utkání chtěli tachovští co nejrychleji zapomenout, bohužel další dva duely byly odloženy ze strany soupeřů a na zápas se čekalo až do soboty 23. 1., kdy Tachov odjel do Stříbra na zápas 16.kola v duchu „Winter Classics" pod otevřeným nebem.
V dresu HC Tachov se poprvé představili dorostenci Roman Jirků a Richard Báča, odchovanci tachovského hokeje, kteří zároveň ještě mohou působit v dorosteneckých kategoriích. Do hry svým pohybem přinesli oživení a Tachov v první třetině poměrně rychle vedl. Nejprve se prosadil Již ve druhé minutě našel Martinec Skácela a ve čtvrté minutě se prosadil Čadek rychlou ranou od modré. Stříbro ovšem rychle našlo ztracené sebevědomí a v sedmé minutě poslal Polívka do jízdy Körtvelyho, který střelou zápěstím nachytal Hlibokého. V desáté minutě již na ukazateli skóre svítil nerozhodný stav. Na 2:2 upravil Mašek po přihrávce Šůchy. Tachov si ještě do přestávky vzal vedení zpět, kdy se prosadila dorostenecká lajna. Jirků krásnou žabičkou nabil Báčovi, který mezi kruhy trefil horní roh Kořínkovy branky. Zároveň se na ledě začalo jiskřit a třetina se dohrávala ve čtyřech na obou stranách.
Druhá třetina přinesla velmi vyrovnaný boj místy až za hranicí pravidel, ale rozhodčí často nechávali hře volný průběh a nervozita obou celků rostla. V rozmezí dvou minut se podařilo Maškovi a poté Šůchovi strhnout vedení na stranu Stříbra po dvou chybách Tachova. Závěr třetiny byl opět ve znamení trestů, na straně Stříbra i Tachova pykali postupně dva hráči, ale ani jeden z týmů převahy nevyužil.
Třetí třetina pokračovala ve stejném duchu a Tachov ani přes vytváření šancí nedokázal skórovat. Občasné výpady Stříbra spolehlivě pokryl Hliboký. Ani závěrečná power-play již vyrovnání i přes obrovskou šanci Tachova nepřinesla a Tachov v novém roce tím pádem ještě nebodoval. První letošní body se pokusí vybojovat ve čtvrtečním utkání v Plzni na ledě Horní Lukavice.

Hodnocení: Začali jsme velmi dobře, rychlé vedení nás ukolébalo a přestali jsme bruslit. Stříbrští byli důslední při dohrávání a donutili nás ke dvěma chybám, které rozhodly celé utkání. Dlouhá herní pauza nám rozhodně nesvědčí. Jediným světlým bodem byl výkon debutantů Báčy a Jirků.

Buldoci Stříbro – HC Tachov 4:3
třetiny 2:3; 2:0;0:0
góly hostí: Skácel, Čadek, Báča
přesilovky: 6:8, využití 0:0
sestava hostí: Hliboký – Klíma, Vávra, Bolonin, Čadek; Schicker, Malý, Mucha; Martinec, Skácel, Beleš; Jirků,Báča,Šmejkal
trenér: Marek Brzobohatý