Buldoci Stříbro - HC Tachov 4:2

Hokejové derby v elitní skupině krajské soutěže přineslo dramatickou podívanou. Favorizovaný HC Tachov se nedokázal vyrovnat s přírodními podmínkami a ve Stříbře pod širým nebem nezabodoval. Domácí Buldoci zvítězili 4:2 a jen potvrdili, že se jim na domácím ledě daří.

Tachovští, povzbuzeni výhrou v Plzni nad silným soupeřem SK z Bor (5:7), vletěli do utkání jako uragán a už v první minutě se prosadil O. Malý. Přispěli k tomu i Buldoci, kteří začali trochu ustrašeně. Domácí se v dalších minutách snažili o vyrovnání, to ale nepřicházelo. Mírná převaha Tachova vydržela prakticky po celou první třetinu.

„Rychle se zhoršující kvalita ledu ale začala působit naší souhře stále větší potíže," podotkl manažer HC Tachov Petr Vrána..
Vyrovnání se Buldoci dočkali ve druhé třetiny, kdy se trefil v 17. minutě Seknička. Domácím pak narostla křídla.
„Nám se na těžkém terénu nedařilo téměř nic a zmar vyvrcholil trestným střílením, kdy Malého neposlechl puk zásluhou stále většímu množství sněhu na ledě a svůj nájezd neproměnil. Stříbro naopak vzápětí „trestalo" z rychlého brejku, kdy naší obraně ujel Staněk a poslal Buldoky do vedení 2:1. My se snažili, ale podmínky technicky vybaveným hráčům nepřály," popsal klíčový okamžik zápasu tachovský manažer.

I ve třetí třetině utekl Tachovu začátek a Buldoci navýšili náskok na 3:1, když opět Jonák vymyslel gólovou přihrávku pro Sekničku. Tachov bojoval, vytvářel si šance, ale štěstěna stála několikrát na straně domácího gólmana Packana. Ve 39. minutě nakonec kapituloval po aktivní práci Martince před brankovištěm, kterou završil skórující Malý – 3:2. S blížícím se závěrem se na led „snesla" nervozita a kontaktní gól Malého ještě více přidal utkání na dramatičnosti. „Ovšem rezolutním ne promluvil svým náčiním střelec „par excelance" Staněk a stanovil tak podobu konečného výsledku střetnutí," chválil kapitána Buldoků trenér. Naděje Tachova totiž definitivně zhasla ve 40. minutě, kdy Staněk svou druhou brankou pečetil skóre. Ve zbylých pěti minutách se i přes velkou snahu nepodařilo hostům průběh zvrátit.

„Bylo to utkání, ve kterém jsme po špatné úvodní třetině, nedarovali v dalším průběhu soupeři nic. Svojí nátlakovou hrou jsme Tachovu dělali mnoho starostí. Proměnili jsme nabídnuté příležitosti a úspěšně pak drželi výsledek zápasu," poznamenal k utkání trenér Buldoků Pavel Bobr.

„I přes porážku mužstvo podalo celkově dobrý a disciplinovaný výkon. Bohužel stav ledové plochy neumožnil, aby se prosadili techničtí hráči v našem kádru," dodal Vrána. „Nyní se plně soustředíme na sobotní domácí zápas s Horní Lukavicí, kde chceme naplno bodovat. Srdečně zveme všechny fanoušky v sobotu od 18.00 hodin na zimní stadion," láká na sobotní utkání tachovské příznivce Vrána.

Buldoci Stříbro – HC Tachov 4:2
Třetiny: 0:1, 2:0, 2:1. Branky a asistence: 17. Seknička (Jonák), 25. Staněk, 32. Seknička (Jonák, Sládek), 40. Staněk (Körtvely) – 1. Malý, 37. Malý (Martinec). Vyloučení: 7:3. Diváci: 60.

Buldoci: Packan – Houdek, Holák, Staněk, Bobr, Šůcha, Körtvely, Červenka, Černoch, Sládek, Jonák, Seknička, Polívka, Velich. Trenér Bobr.

Tachov: Hliboký – Mucha, Bolonin, Sluka, Hřebík, Báča, Malý, Martinec, Beleš, Šmejkal, Dlouhý, Schicker, Švagr. Trenér M. Brzobohatý.

© 2014 HC Tachov, realizaci a provoz zajišťuje KETNET s.r.o. (www stránky, internetové obchody, webové prezentace). Provozováno a hostováno na redakčním systému MODEli:na (www.cms-modelina.cz). Veškerý obsah je majetkem HC Tachov, jakékoliv kopírování a šíření obsahu webu je bez předchozí domluvy přísně zakázáno.