DTJ Klabava - HC Tachov A 1:6

V prvním semifinálovém utkání zajížděl tým HC Tachov A do Rokycan, kde se utkal se soupeřem z loňského finále, ambiciózním celkem DTJ Klabava. Loňští vítězové si chtěli hned v prvním utkání vytvořit lepší šanci pro odvetu a od začátku utkání bylo na ledě znát.

První třetina začala mohutným náporem Klabavy, která dobývala branku hostí, ale tu s velkým přehledem chránil gólman Hliboký a nedovolil soupeři skórovat. Klabava hrála s celoplošným bruslením a napadala v útočném pásmu hostí, aby Tachovu znemožnila založení postupného útoku. Hosté ale úvodnímu tlaku odolali a postupně se začali osmělovat rychlými brejky. Z jednoho takového potrestal chybu domácí obrany Hřebík , který pěkným blafákem do bekhendu poslal Tachov do vedení v 10. minutě. Ani poté se obraz hry nezměnil, ale tachovští odolávali náporu soupeře s klidem a bez výrazných chyb. První přišla až v 15. minutě, díky byl Bolonin vyloučen za hákování a Klabava předvedla slušně zahranou přesilovku, ale opět díky Hlibokému bez gólového efektu. První třetina skončila stavem 0:1.

Přesilovka se přenesla do začátku druhé třetiny, Klabava opět tlačila, ale gól vstřelit nedokázala. Naopak Tachov opět trestal ztrátu puku domácích rychlým výpadem a Lešňanský přihrál Malému, který si doslova pohrál s obranou soupeře a zvýšil v 19. minutě na 0:2. Ani tento stav domácí nijak nerozhodil a pokračovali v soustředěném náporu, který nakonec vyústil v první gól o necelou minutu později, kdy skóroval Moravec po přihrávkách Hrdého a Vrby. Zápas pokračoval v rychlém tempu, hrál se oboustranně atraktivní hokej a klabavští se opět snažili o vyrovnání. Chvíli se hrálo ve čtyřech na obou stranách, kdy po souboji Areta s Klímou rozhodčí viděli faul u obou hráčů. Ovšem ve 28. minutě se opět do střelecké listiny zapsal Hřebík, kterého do šance poslal Martinec a Tachov opět odskočil na rozdíl 2 gólů. Druhá třetina skončila za stavu 1:3 opět ve prospěch Tachova.

Ve třetí třetině postupně Tachov ještě vylepšoval svou hru, přebíral iniciativu a po té, co uzavřel soupeře dobrým napadáním v útočném pásu, předvedl Klíma po dobrém forčekinku a přihrávkách Malého a Hřebíka další efektní bekhendový blafák a Tachov zvýšil náskok na 1:4. Tachovští už hráli ve velké pohodě a Klabava, která se ani za tohoto stavu nevzdávala, propadal ještě většímu zmaru, protože Hliboký, ač již několikrát zdánlivě překonán, předvedl další famózní zákroky a nedovolil domácím skórovat. Naopak hosté dalším rychlým brejkem opět navýšili náskok, Malý poslal do jízdy Hřebíka a ten se ani potřetí nemýlil, završil svůj hattrick. Za stavu 1:5 bylo rozhodnuto a utkání se dohrávalo v relativním poklidu, domácí již utkání chtěli spíše dohrát a hosté se ještě jednou prosadili, když Šmejkal zpoza domácí branky našel mezi kruhy najetého Sluku a ten pěknou ranou zápěstím zpečetil vítězství Tachova.

Hodnocení:  Utkání mělo všechny parametry semifinále play-off. Hrálo se ve velmi vysokém tempu s obrovským nasazením z obou stran. Výsledek úplně objektivně neodpovídá průběhu utkání, bylo dlouhou dobu velice vyrovnané a rozhodla produktivita našich útočníků a výborný výkon gólmana Hlibokého. Radost mám z výkonu gólmana, střeleckého probuzení Hřebíka v pravý čas,ale i z celkového týmového výkonu. Vítězství je výborné, ale třeba ho ještě potvrdit doma v pátečním rozhodujícím utkání. Tímto srdečně zveme všechny fanoušky v pátek 3.4. od 18:30 na ZS Tachov.

Statistiky:

DTJ Klabava – HC Tachov A    1:6

třetiny: 0:1;1:2;0:3

vyloučení: 3:2, využití 0:0

góly Tachova: 10´Hřebík ( as. Beleš, Bolonin);19´Malý ( Lešňanský) 28´Hřebík ( Martinec) 39´Klíma ( Hřebík, Malý) 40´Hřebík ( Malý) 42´Sluka ( Šmejkal)

sestava Tachova:    Hliboký – Bolonin- Klíma,  Schicker –Lešňanský; Hřebík, Malý, Beleš; Martinec, Šmejkal, Sluka; Švagr