Expert Elektro CUP 2015

expert Elektro CUP 2015

KATEGORIE 2005 a mladší

HC Tachov ve dne 18. – 19.04.2015 pořádal na ZS v Tachově mezinárodní hokejový turnaj mládeže s názvem expert Elektro CUP 2015, součástí turnaje byly dovednostní soutěže jednotlivců. Sobotní zápasy probíhaly od brzkých ranních hodin do pozdního večera. V neděli byl začátek stanoven opět brzy ráno a konec turnaje byl v 18 hodin. Oficiální zahájení turnaje se konalo v sobotu po obědě za účasti starosty města Tachov pana Jiřího Stručka, který pronesl zahajovací proslov a následně oficiálně turnaj zahájil. Poté následovaly dovednostní soutěže, v nichž se o hodnotné ceny utkalo celkem 50 mladých hokejistů. Týmy byly rozděleny na dvě základní skupiny. Hrací systém základní skupiny byl každý s každým, jednotlivé utkání se hrálo 2 x 15 minut čistého času. V základních skupinách předváděli kluci až neskutečné hokejové umění. Po skončení základních skupin, se hrálo pět utkání o konečné umístění. Finálové utkání hrály týmy SHKm Hodonín a HC Slovan Louny.

Vítězové dovednostních soutěží:

Rychlost na jedno kolo Vašíček Martin HC Letci Letňany
Slalom s pukem Vondrášek Robin HC Strakonice
Přesnost střelby Götzl Martin HC Slovan Louny
Nájezdy – brankář Kavan Jan SHKm Hodonín
Nájezdy – hráč Lev Martin HC Rakovník

Pořadí skupina A

1. HC Slovan Louny 8b. 19: 5
2. HC Letci Letňany 6b. 18: 9
3. HC Sušice 4b. 11:15
4. Eisbären Juniors Berlin 1b. 7:14
5. HC Baník Sokolov 1b. 6:18

Pořadí skupina B

1. SHKm Hodonín 6b. 19: 5
2. HC Strakonice 5b. 13: 8
3. HC Tachov 5b. 11: 8
4. HC Rakovník 4b. 8:11
5. HC Klatovy 0b. 4:23

Finále:

SHKm Hodonín : HC Slovan Louny 0 : 1

Finálové utkání se hrálo ve velkém tempu. Obě dvě mužstva předváděla výborný hokej. Jedna útočná akce střídala druhou. Dlouhou dobu bylo utkání nerozhodné. Do druhé 15 minutovky nastoupila obě mužstva ještě z větší odhodláním a touhou po vítězství. Bylo to finále se vším všudy. Bohužel pro tým SHKm Hodonín došlo zhruba 5 minut před koncem utkání ke smolnému vyhození a z následné akce vstřelil tým Loun branku. Hodonín vrhnul všechny síly do útoku, ale po vyčerpávajícím turnaji již nezbylo mnoho sil na zvrat. Jak se později ukázalo, byla jediná branka Loun vítězná. Oba týmy zaslouží za výkon předvedený ve finále velké uznání. Vítězi blahopřejeme.

Konečné pořadí:

1. HC Slovan Louny
2. SHKm Hodonín
3. HC Letci Letňany
4. HC Strakonice
5. HC Sušice
6. HC Tachov
7. Eisbären Juniors Berlin
8. HC Rakovník
9. HC Baník Sokolov
10. HC Klatovy

NEJLEPŠÍ HRÁČ TURNAJE Maštalířský Matěj HC Tachov

NEJLEPŠÍ BRANKÁŘ TURNAJE Jedlička Adam HC Baník Sokolov

Chtěl bych touto cestou poděkovat všem sponzorům, hlavně společnosti expert ELEKTRO, městu Tachov, HC TACHOV, rozhodčím, zdravotníkům a rodičům hráčů domácího týmu HC Tachov. NA cateringu turnaje se podílela restaurece MES AMIS PLANÁ, RESTRAURACE BAILEYS TACHOV a největší díl celého cateringu zajišťoval LIBOR MORGENSTEIN, všem děkujeme.Dále bych chtěl poděkovat všem týmům za účast v turnaji, které svými výkony přispěli k vysoké kvalitě dvoudenního turnaje. Poděkování patří všem trenérům a vedoucím týmů za bezproblémový průběh, bezvadnou spolupráci a chování v duchu Fair play.

Můj osobní obdiv a poklonu si zaslouží tým SHKm Hodonín, který na turnaj přicestoval z největší vzdálenosti. V omezeném počtu hráčů předváděli celoplošný hokej. Každý jednotlivý hráč udivoval výbornou bruslařskou technikou a ostatními dovednostmi. Ještě jednou speciálně děkuji všem hráčům týmu SHKm Hodonín za předvedené výkony, trenérům panu Kavanovi a Kytlicovi, vedoucímu mužstva panu Tomanovi a všem rodičům hráčů za účast na turnaji.

František Křemen
HC TACHOV