HC Buldoci Stříbro - HC Tachov 2:8

V úterý 22.3. od 19h proběhlo na Zimním stadionu v Tachově první čtvrtfinále soutěže KSM A, které svedlo dohromady okresní rivaly Buldoky Stříbro a HC Tachov. Tachov měl Buldokům co oplácet, v sezóně 2015-2016 s nimi na ledě dvakrát prohráli a proto se očekával vypjatý zápas.
Tachov nastoupil do prvního utkání play-off v téměř ideální sestavě a na výkonu to bylo od počátku znát. Již od úvodního buly byla zřejmá převaha, Stříbro hrozilo spíše z brejků. Ve čtvrté minutě převahu podle protokolu hostující Tachov přetavil v úvodní branku, kterou vstřelil Dlouhý po přihrávce Malého a Pousky. V šesté minutě zazmatkovala obrana Tachova a přišlo vyrovnání z hole Polívky. Ovšem již o minutu později si Tachovští vzali vedení zpět, kdy Pouska vstřelil  druhý gól Tachova v zápase. V deváté minutě se individuálně prosadil dorostenec Jirků, který ujel hostující obraně přes celé hřiště a zakončil pěkným blafákem do bekhendu a Tachov odskočil o dvě branky. Stříbro ještě v 11 minutě po dalším zmatku v obraně Tachova dokázalo snížit na rozdíl jedné branky. Ale Tachov ještě před sirénou dokázal opět odskočit na rozdíl dvou branek, když akci Jirků a Pousky dokončil Martinec.
Druhá třetina opět přinesla výborný výkon celého týmu Tachova. Tým dobře bruslil a kombinoval a dostával stříbrské pod neustálý tlak, ze kterého se vymanili pouze několika nebezpečnými brejky. Ty ovšem pochytal výborný Hliboký. Tachov měl velkou fyzickou převahu a Stříbru evidentně postupně docházely síly. Ve 22.minutě se prosadil opět výborně hrající Jirků, jemuž předložil gólovou přihrávku Martinec. O tři minuty později se role obrátily a akci, která začala u obránce Šimůnka na modré čáře, tentokrát zakončil gólem Martinec, jemuž finální přihrávku připravil Roman Jirků. V tu chvíli na ukazateli skóre svítil stav 2:6 v neprospěch tentokrát domácího Stříbra. Konec třetiny provázela i nervozita ze strany Stříbra, kdy stříbrští byli v průběhu dvou minut celkem čtyřikrát vyloučeni.
Třetí třetina byla již zcela v režii Tachova. V pohodě hrající tým si vytvářel další šance a dobrým bruslením a souhrou i bojovností soupeře přehrával. Stříbrské pokusy ohrozit Hlibokého byly čím dál sporadičtější, i když nebezpečné, ale gólman Tachova nepřipustil žádné zdramatizování průběhu utkání. Ve 39.minutě se prosadil Ondřej Malý, kterému asistovali Schicker a Bolonin a ve 44.minutě uzavřel gólový účet utkání Čadek, jemuž přihráli Schicker a Hřebík.
Hodnocení: soupeře jsme jednoznačně přehráli, celý tým zaslouží velkou pochvalu. Působili jsme kompaktním dojmem a prokázali produktivitu, kdy vynikli dvougóloví střelci Jirků a Martinec. Ovšem ostatní členové týmu jim výborně asistovali. Pochvalu zaslouží i dobrá disciplína, proti 6 stříbrským jsme obdrželi pouhé 3 tresty. Po prvním utkání máme tedy dobrou výchozí pozici na postup, i když nakonec celkové skóre je dobré pouze pro sebevědomí mužstva, protože se počítá pouze výhra a ve druhém utkání chceme další výhrou stvrdit postup. Srdečně zveme všechny příznivce na rozhodující utkání, které se hraje v pátek 25.3. od 18h opět v Tachově. Tachovu stačí k postupu i remíza.