HC DTJ Klabava - HC Tachov 4:5

Po předehrávaném 4.kole, kdy domácí HC Tachov hostil Malou Vísku a doma ztratil bod za remízu 6:6 čekalo tachovské borce těžké utkání 3.kola na rokycanském ledě se soupeřem, kterého v loňské sezóně vyřadili v semifinále až na samostatné nájezdy- HC DTJ Klabava. Tachované chtěli odčinit ztrátu bodu z domácího prostředí.

Trenér Brzobohatý měl tentokrát k dispozici 12 hráčů, do branky se postavil opět Matěj Hliboký. Klabava je tradičně silným soupeřem, který výborně bruslí a je velmi nebezpečný z rychlých brejků. Většinou při utkání s Klabavou dominují obrany a padá méně branek, utkání končí často jednogólovým rozdílem. Stejný průběh měla i první třetina tohoto utkání. Tachov výborně kombinoval a bruslil, ale obrana Klabavy byla pozorná a nepustila tachovské do větší šance. Klabava naopak hrozila rychlými brejky, které musel likvidovat Hliboký. Až do desáté minuty se hrálo bez branek. Pak našel Malý volného Hřebíka, který se ocitl sám před gólmanem Koyšem a poslal Tachov do vedení. V této fázi byl Tachov lepším mužstevem, přesto ve 14. minutě přišla chyba v obranném pásmu, kdy domácího Poláka nechali 3 hráči Tachova bez problémů dojet až do blízkosti branky a Polák svou šanci využil.

Druhá třetina třetina se hrála ve stejném rychlém tempu jako první, obě mužstva předváděla rychlou souhru a přenesení hry z obranného pásma do útoku. Ve 20.minutě Schicker poslal do šance Dlouhého a ten strhl vedení opět na stranu Tachova. Ve 28.minutě opět Malý našel volného Hřebíka před bránou a ten ani podruhé nezaváhal –1:3.

Do třetí třetiny vstoupili tachovští s jasnou převahou, kterou vyjádřili 4. gólem do sítě Koyše, který vsítil Pouska po přihrávce Čadka ve 36.minutě. Stav 1:4 vypadal pro hosty velmi nadějně a to je zřejmě ukolébalo. Domácí hráli přesilovku a v rozmezí 35 sekund vstřelili 2 góly po chybách obrany, kdy ani hostující gólman neměl úplně čisté svědomí, a dostali se hostům na dostřel. Z rozhodnutého utkání bylo rázem drama. Tachov opět odpověděl rychlou brankou Malého, kterému přihrál Pouska o pouhou minutu později, ale bylo vidět, že ani to domácí nezlomilo a ve 43.minutě Hirman opět Klabavu přiblížil na rozdíl jedné branky. Klabava vzápětí odvolala brankáře, Čadek trefil z půlky bohužel tyč a závěr utkání se odehrál v obranné třetině Tachova, kdy poslední střelu likvidoval Hliboký zároveň se sirénou ohlašující konec utkání.

Hodnocení utkání: Postupně se zlepšuje souhra jednotlivých útoků, v útočné fázi jsme hodně nebezpeční. Slabší je práce v obranné třetině, kdy obránci vyrábějí chyby, ale útočníci jim v bránění zatím příliš nepomáhají. Opět jsme dostali gól v oslabení. Naopak se nám moc nedaří přesilovky. Celkově ale musím všechny hráče pochválit za přístup předvedený výkon, plný bodový zisk je příjemný.     Další domácí utkání sehrajeme 24.10. od 16:30 s Buldoky Stříbro.

HC DTJ Klabava –HC Tachov A   4:5

Třetiny: 1:2 ; 0:1;  3:2

Přesilovky: 7:6, využití 1:0

Góly : Hřebík ( Malý), Dlouhý (Schicker), Hřebík ( Malý), Sluka (Čadek), Malý ( Pouska).

Sestava HC Tachov : Hliboký – Vávra ,Klíma; Šimůnek, Bolonin; Schicker, Čadek, Dlouhý; Hřebík, Malý, Pouska; Sluka, MArtinec

Trenér :Marek Brzobohatý   manažer : Petr Vrána