HC El Toro - HC Tachov 2:3

Plánované utkání 6.12.s týmem Nýřan bylo z důvodu velké marodky odloženo na neurčito. Tachovští měli do zápasu po tak dlouhé pauze velkou chuť, vždyť poslední utkání sehráli doma již 26.11. s Radobyčicemi, ale situaci zkomplikovala kombinace pracovních povinností, školních povinností a zranění natolik, že trenéru Brzobohatému chybělo celkem devět hráčů základní sestavy. I přesto k zápasu odjel s pouhými 9 hráči v poli a brankářem a utkání Tachov hrál na dva kompletní útoky a tři beky.

12.kolo KSM Plzeňského kraje elitní skupiny A hrál HC Tachov v HM aréně v Plzni místními EL Toro. Tímto utkáním vstoupil Tachov do druhé poloviny základní části soutěže. Jak již bylo zmíněno, sestava Tachova byla notně okleštěná.    Nicméně sestava HC Tachova předvedla krásný, kombinační hokej, kdy chyběly pouze ony pověstné třešničky na dortu v podobě gólů a tak skóre se neměnilo tak rychle, jak by si trenér hostí přál.

První třetina skončila nerozhodně 0:0, ve druhé třetině se již stav měnil a to v nepřízeň Tachováků 1:0 pro domácí. Jenže brankář domácích,ač se snažil domácí tým držet jak to nejlíp šlo, stejně inkasoval dvakrát z hokejek Skácela a Šmejkala a tak ve druhé třetině skončil výsledek 1:2 pro hosty. Obraz hry ve třetí třetině nepoznal změn a tak domácí hrozili z rychlých kontrů a hosté dobývali svatyni domácích v jejích pásmu kombinačními akcemi, nakonec se hostům podařilo skórovat z modré čáry hráčem Poustkou a stav byl 1:3. Jenže hokej se bez dramat neobejde a tak tomu bylo i v tomto zápase, kdy v předposlední minutě domácí snížili na 2:3 a najednou bylo o co hrát, domácí odvolali brankáře a hráli power-play, bohužel pro domácí bez vstřelení gólu a tak si Tachované vezou z Plzně další důležité body. Ziskem dvou bodů si upevnili postavení na druhém místě tabulky se stejným počtem bodů, jako mají vedoucí Rokycany, které ovšem vyhrály s Tachovem vzájemný zápas a mají lepší poměr skóre.

HC El Toro – HC Tachov  2:3

třetiny  0:0; 1:2;1:1

góly hostí: Skácel, Šmejkal, Pouska

sestava hostí: Hliboký – Klíma, Vávra, Pouska; Dlouhý, Malý, Schicker; Skácel,Šmejkal,Sluka

© 2014 HC Tachov, realizaci a provoz zajišťuje KETNET s.r.o. (www stránky, internetové obchody, webové prezentace). Provozováno a hostováno na redakčním systému MODEli:na (www.cms-modelina.cz). Veškerý obsah je majetkem HC Tachov, jakékoliv kopírování a šíření obsahu webu je bez předchozí domluvy přísně zakázáno.