HC Holýšov A - HC Tachov A 1:5

Čtvrtfinále play off Krajské soutěže Plzeňského kraje skupiny A v ledním hokeji rozehrálo tachovské mužstvo výborně. Na ledě HC Holýšov zvítězilo 5:1 a udělalo důležitý krok k postupu. V plzeňské Kooperativy arény se tak utkal osmý celek po základní části a její vítěz. Celek Holýšova, který s Tachovem dvakrát prohrál, chtěl konečně proti Tachovu uspět. „Od první minuty se hrál úporný hokej. Oba týmy se soustředily spíše na obranu a nechybovaly. My měli mírnou převahu, ale gólovou šanci si kluci až na pátou minutu nevytvořili. Od počátku se na ledě jiskřilo, hrálo se tvrdě se zákroky na hraně faulů na obou stranách," popsal dění na ledě manažer Tachova Petr Vrána. V páté minutě se ujala pěkná kombinační akce mladíků, kdy Šmejkal za bránou soupeře poslal puk Hřebíkovi, který našel mezi kruhy volného Schickera a Tachov se vedl 1:0. Nervozita domácích narůstala a v desáté minutě vyústila v potyčku, která zaplnila trestné boxy, v nichž seděli z každého týmu tři hráči. Druhá třetina začala opět lépe pro hosty, když 11 vteřin po vhazování nachytal Mucha tvrdou ranou od modré domácího gólmana Grigu v nedbalkách – 2:0. Holýšov se nevzdával a zvýšil obrátky. Do šancí se dostal zásluhou přesilovek, vytvořil si několik gólových šancí, které ale akrobaticky zlikvidoval Hliboký a držel šance Tachova na výhru," chválil gólmana manažer. Domácím se ale přeci jen podařilo v závěru třetiny snížit, když se trefil Mašek – 1:2. Třetí třetina začala velkým náporem Holýšova, který hosté zastavovali pouze za cenu faulů a domácí hráli tři přesilovek v řadě. „V těchto těžkých chvílích opět vynikl náš gólman, který zlikvidoval všechny šance domácích," připomněl důležité okamžiky tachovský bafuňář. Tachov z nevinné akce přibrzdil nápor domácích v 39. minutě, kdy skóroval Hřebík. O minutu později zasadili hosté Holýšovu další ránu, kdy Hřebík tečoval střelu Muchy – 1:4. Zbývající minuty se hrály pod taktovkou Tachova a další branku přidal Malý – 1:5. „Utkání bylo od počátku velmi vyrovnané a ze strany domácích nervózní. Velký rozdíl byl hlavně ve výkonech gólmanů. Náš Matěj Hliboký v rozhodujících chvílích předvedl fantastické zákroky a tím má jednoznačně největší podíl na výhře," zhodnotil ještě stručně zápas Vrána a dodal: „Výhra nás těší, ale je to pouze první postupný krok, ještě je potřeba vyhrát druhé rozhodující utkání. Protože se hraje na dvoubodový systém bez součtu skóre, k postupu nám stačí i případná remíza. Ale před domácím publikem chceme zvítězit a postoupit do semifinále. Srdečně zvu všechny příznivce na odvetu, která se hraje na našem domácím ledě v pátek od 18.30 hodin." HC Holýšov – HC Tachov 1:5Třetiny: 0:1, 1:1, 0:3. Branky a asistence: 29. Mašek (Rejthar) – 5. Schicker (Hřebík, Šmejkal), 16. Mucha, 39. Hřebík (Báča), 40. Hřebík (Mucha), 41. Malý (Sluka). Vyloučení: 6:8. Diváci: 12. Tachov: Hliboký – Klíma, Lešňanský, Mucha, Bolonin – Schicker, Šmejkal, Hřebík – Malý, Beleš, Sluka – Švagr, Báča. Trenér Brzobohatý.

© 2014 HC Tachov, realizaci a provoz zajišťuje KETNET s.r.o. (www stránky, internetové obchody, webové prezentace). Provozováno a hostováno na redakčním systému MODEli:na (www.cms-modelina.cz). Veškerý obsah je majetkem HC Tachov, jakékoliv kopírování a šíření obsahu webu je bez předchozí domluvy přísně zakázáno.