HC Holýšov - HC Tachov 0:3

HC Tachov zajížděl do ČEZ arény II v Plzni k prvnímu utkání čtvrtfinále play off soutěže KSM Plzeňského kraje skupiny A, kde ho čekal soupeř z Holýšova.

Od prvních vteřin se hrálo rychlé a pohledné utkání plné osobních soubojů na obou stranách. Mužstvo Tachova působilo od začátku lepším dojmem a svou herní převahu vyjádřilo gólem O.Malého po přihrávkách Sluky a Schickera v 6. minutě. Tachov hrál s velkým nasazením, dobře bruslil a napadal soupeře a nepouštěl ho do žádných výrazných šancí, ojedinělé střely soupeře spolehlivě likvidoval gólman Hliboký. V osmé minutě zvýšil na 2:0 Sluka po přihrávce Bolonina, a Tachov dále po zbytek třetiny nepustil soupeře k žádné vážnější akci.
Na začátku druhé třetiny v 17. minutě překvapil prudkou ranou z levého kruhu gólmana domácích O.Malý a vedení 3:0 vneslo klid na hokejky hostí. Druhá třetina byla stále ve velkém tempu a domácí se začali také více prosazovat do střel a šancí, ale gólman Hliboký předváděl výborné zákroky.
I ve třetí třetině tempo nijak nepolevilo, slabší chvilku si tým HC vybral v posledních šesti minutách, kdy vinou nedisciplinovanosti se poslední minuty hrály stále v oslabení, ale ani přesilovky nevedly ke zkorigování výsledku ze strany domácích, jejich poslední šanci 4 vteřiny před koncem, kdy se puk klouzal po brankové čáře, pohotovým zákrokem hokejkou zlikvidoval opět výborný Hliboký a Tachov s z prvního utkání čtvrtfinále odváží plný bodový zisk a slibnou výhru s nulou.
Odveta se hraje v neděli 17.3.2013 od 16:30 na domácím ledě ZS Tachov. Srdečně zveme všechny fanoušky, aby přišli borce Tachova podpořit při šanci na postup do semifinále soutěže.