HC K Plzeň - HC Tachov 1:11

V devátém kole soutěže KSM A zajížděl tým mužů HC Tachov do plzeňské Kooperativa Arény, aby se utkal s aktuálně posledním týmem tabulky HC K Plzeň. Po předchozí snadné domácí výhře s Holýšovem, který tachovští loni vyřadili ve čtvrtfinále play-off, se očekával plný bodový zisk.

I přes velkou marodku, která do hry pustila nakonec pouhých devět hráčů, se hosté pustili do domácích s vervou a již ve 4. minutě otevřel skóre Beleš po individuální akci. V páté minutě přišla hezká přesilovková kombinace po ose Malý – Pouska a zakončující Klíma a hned v šesté minutě zvýšil Pouska již na 0:3 pro Tachov. Ještě do první přestávky stačil náskok Tachova navýšit Malý po přihrávce Vávry a Tachov jednoznačně potvrzoval roli favorita.

Obraz hry se nijak neměnil ani ve druhé třetině. Hned v její první minutě přihrál Pouska Boloninovi na modrou čáru a ten tvrdou střelou zvýšil náskok Tachova na 0:5. O další minutu později přišla opět pohledná souhra Vávry se zakončujícím Pouskou – 0:6. I přes další šance vznikající po pěkných kombinacích se na další gól čekalo až do 25.minuty, kdy Beleš proměnil šanci nabídnutou po přihrávce Malého s předchozí asistencí Klímy. O další tři minuty později ujel všem Dlouhý a individuálně se prosadil. Na tabuli svítilo pro domácí hrozivé skóre 0:8. Teprve ve 29.minutě se v přesilovce po pěkné souhře trefil z mezikruží domácí Svoboda a vsítil čestný úspěch domácích v poslední vteřině přesilové hry. Do druhé sirény už se nic podstatného nestalo.

Třetí třetina začala opět náporem hostí, svůj hattrick dovršil Martin Pouska, kterému na gól přihrál Malý v čase 31:44. Ani to hostům nestačilo a pověstný desátý gól vsítil ve 37. minutě Radek Dlouhý po přihrávce Pousky. Martin Pouska byl v tomto utkání k neudržení a ve 42. minutě ještě předložil další gólovou přihrávku Klímovi, který uzavřel skóre se stavem 1:11. Martin Pouska v tomto utkání zapsal 7 kanadských bodů za 3 góly a 4 asistence.

Hodnocení manažera: S utkáním jsem plně spokojen. Ve velmi okleštěné sestavě jsme plně potvrdili roli favorita, prosadili se střelecky a dopouštěli se minima chyb. K vidění byly pěkné kombinační akce. Všichni hráči i přes narůstající skóre hráli s nasazením až do konce. Příští utkání na domácí půdě sehrajeme s týmem Sokola Radobyčice ve čtvrtek 26.11. od 19:45. Srdečně zveme všechny příznivce ledního hokeje.

HC K Plzeň - HC Tachov A 1:11

Třetiny: 0:4 ; 1:4;  0:3

Přesilovky: 3:4, využití 1:1

Góly hostů : Beleš; Klíma (Pouska,Malý);Pouska;Malý(Vávra);Bolonin(Pouska);Pouska(Vávra);Beleš (Malý,Klíma);Dlouhý;Pouska(Malý);Dlouhý(Pouska);Klíma(Pouska)

Sestava hostů: Hliboký – Vávra, Klíma; Bolonin; Malý, Dlouhý, Pouska, Beleš, Šmejkal

Trenér :Marek Brzobohatý   manažer : Petr Vrána