HC Radobičice - HC Tachov 3:5

V neděli dopoledne od 11hodin sehrál tým HC Tachov další mistrovské utkání mužů v soutěži KSM skupiny A v plzeňské ČEZ aréně II proti týmu Radobyčic. K utkání nastoupil bez čtyř útočníků základní sestavy, jež zastoupili náhradníci Bučan a Švagr. Domácí nastoupili do utkání s větším hladem p vítězství a bylo to od prvních minut utkání vidět. Tým HC Tachov málo bruslil, nedařila se kombinace a chyboval v obraně. Domácí potrestali první chybu již ve druhé minutě, po přihrávkách Soboty a Diviše poslal Radobyčice do vedení Šimek. Tachovu se stále díky vynikajícímu pokrývání středního pásma soupeřem nedařilo založit útok, šance měl pouze z ojedinělých individuálních akcí. Vyrovnání přišlo až v 16. minutě z hole Martince po přihrávce Klímy a Báčy. Ani vyrovnání ovšem neprobudilo tým Tachova z letargie a dále se trápil v kombinaci. Po druhé třetině svítil tedy na ukazateli skóre stav 1:1. Ani začátek třetí třetiny nezastihl tým HC Tachov v dobré pohodě a po gólech Diviše ve 32. minutě a Fryše ve 34. minutě byl rozdíl skóre již dvougólový. Tachov zanedlouho opět snížil na rozdíl jedné branky, když se trefil ve 36. minutě Báča. Ale vzápětí po předchozích dvou vyloučeních vzniklých po oplácení neodpískaných faulů neudržel nervy na uzdě střelec Dlouhý a obdržel osobní trest do konce utkání a s šancemi Tachova to nevypadalo dobře. Nicméně v oslabení předvedli ukázkovou brejkovou akci mladíci Schicker a Beleš, se zakončujícím bekem Boloninem, který zakončoval téměř do prázdné brány, a začínalo se opět od nuly. S přibývajícím časem Tachov postupně ovládal hru a svou převahu vyjádřil ještě brankami Martince ve 39. minutě, který po výborném výkonu a dvou vstřelených brankách ještě přihrál na závěrečnou trefu obránci Boloninovi a třemi kanadskými body měl lví podíl na těžce vybojovaném plném bodovém zisku. Tým HC tentokrát zaslouží pochvalu pouze za výkon v závěrečných deseti minutách utkání. K dalšímu zápasu vyjíždí Tachované opět ven do Klatov, kde se střetnou s týmem Horní Lukavice v neděli 3.2. od 13:30. Poté uzavřou základní část soutěže dvěma domácími zápasy v pátek 8.2. od 18:30 proti týmu Malé Vísky a v pátek 15.2. od 18:30 proti Vsi Touškov.