HC Rebel Nejdek - HC Tachov 7:3

HC Tachov zajížděl k prvnímu mistrovskému utkání do Nejdku, kde ho čekal místní loňský vítěz soutěže KLM. Tento tým vítězí v soutěži KLM pravidelně již od roku 2011,ale Tachov jel k zápasu s odhodláním soupeře co nejvíce potrápit.

První třetina se odehrála až do 11. minuty, kdy se poprvé trefil domácí Funk, zcela v režii domácích. Tachov do té doby držel svým výkonem skvěle chytající Hliboký. Na rychlou souhru a opakovanou střelu do téměř prázdné brány už neměl šanci reagovat. Teprve poté se Tachov osmělil a vyrovnal hru. Postupně se začal dostávat i do šancí, ale zakončení chybělo. Soupeř Tachovu nabídl dvě přesilové hry, ale obě zůstaly bez využití a první třetina skočila stavem 1:0 pro domácí.

Druhá třetina přinesla vyrovnaný hokej, šance se střídaly na obou stranách a až do 31. minuty se stav neměnil. Domácí navýšili díky D. Záhorovi po rychlé souhře s M. Záhorou a Orlichem na 2:0. O pouhou minutu později se poprvé v této soutěži prosadil Martin Čadek, kterého uvolnil pěknou přihrávkou Pouska a svůj blafák zakončil střelou mezi betony. Radost Tachova ovšem netrvala dlouho, ve 36. minutě opět navýšil náskok Nejdku kapitán Hromádka, jemuž asistovali Mudra a Gerát. Stav 3:1 vydržel i přesto, že Tachov hrál další přesilovou hru a měl opět další gólové šance.

Třetí třetina znamenala postupné získávání převahy hostí, kdy domácím zřejmě trochu došly síly a přestali bruslit,  soustředili se pouze na obranu a rychlé brejky. Tachov díky dobré fyzické kondici soupeře přehrával, ale zkušený tým opět zvýšil náskok díky dalšímu rychlému výpadu. Louthan využil přihrávku Hromádky a zvýšil na 4:1. Tachované dále dobývali klec Jakubala a ve 46.minutě se jim podařilo snížit, kdy střeleckou smůlu hostí v přesilové hře protrhl Kubeš, kterému nahráli Pouska a Klíma. V 51.minutě dokonce snížil Čadek druhým gólem v utkání na 4:3, ale o pouhou minut později opět Nejdek odskočil na rozdíl dvou branek díky D.Záhorovi, kterého do rychlého brejku poslali Majer a Orlich. Tachov se snažil o korekci skóre v power-play, kdy 5 minut před koncem v další přesilové hře trenér Klapáč odvolal brankáře a hrálo se 6:4. I přes obrovský tlak chybělo pověstné střelecké štěstí a Tachovu se nepodařilo skórovat, naopak domácí díky dvěma rychlým brejkům v 59.minutě stanovili konečné skóre na 7:3. Góly vstřelili Hromádka a D.Záhora.

Hodnocení utkání: Tachov i přes prohru prokázal, že může hrát důstojnou roli ve vyšší soutěži a rozhodně proti loňskému vítězi to bylo dobré utkání. V tréninku musíme zapracovat hlavně na přesilových hrách, z 8 přesilovek jsme dokázali využít jen jednu, a přesilovky jsou v této soutěži jedním z rozhodujících elementů. Tým můžeme pochválit za bojovnost a maximální nasazení. Srdečně zveme všechny na první domácí utkání ,které se hraje v sobotu 15.10. od 18h na ZS Tachov. Soupeřem je tým HC Klatovy "B".

HC Rebel Město Nejdek  - HC Tachov 7:3

třetiny 1:0;2:1;4:2

oslabení: 8:3, využití 2:1