HC Tachov A - HC Holýšov A 4:2

V rozhodujícím utkání čtvrtfinále play-off Krajské soutěže skupiny A v ledním hokeji hostil HC Tachov celek Holýšova. Po úvodní výhře 5:1 potvrdili domácí úlohu favorita i v odvetě a po výhře 4:2 postupují. Holýšovští ale přijeli do Tachova bez respektu a s odhodláním porvat se o postup. „Od první minuty to bylo na ledě znát. „Zatímco my s vědomím první výhry vstoupili do utkání vlažně, soupeř po ledě doslova létal a zásluhou napadání v našem obranném pásmu nám nedovolil klid v rozehrávce. Z toho pramenily chyby domácích a šance hostů. Bylo štěstí, že gólman Hliboký pokračoval ve výborných výkonech," poznamenal manažer HC Tachov Petr Vrána. V 10. minutě našel Hřebík volného Šmejkala a Tachov vedl. Dvě minuty na to bylo vyrovnáno. Puk vyražený Hlibokým po střele Šmída pohodlně do odkryté klece dorazil Míka – 1:1. Hosté byli nadále aktivní. Druhá třetina přinesla stejný obrázek. Přesilovku Holýšova domácí ještě ubránili, ale jeho tlak vyústil ve 22. minutě ve vedoucí branku Míky. Za této situace hrozilo, že o postupujícím rozhodnou samostatné nájezdy. „Hosté nám celoplošnou hrou nedovolili kombinaci a třetina tak skončila jejich vedením," popsal další dění na ledě manažer. Třetí část začala zvýšeným úsilím Tachova, které ale ztroskotávalo na výborném gólmanovi Fichtlovi. Vyrovnání přinesla až přesilovka Tachova, když O. Malý po přihrávce Lešňanského opět přiblížil Tachov k postupu do semifinále. Remíza Tachovu k postupu stačila. „Proto se závěr utkání změnil v taktickou bitvu, kdy jsme se snažili hlavně neudělat nějakou chybu, která by utkání poslal do nájezdů," přiblížil závěr utkání tachovský manažer. Posledních 90 sekund utkání vsadil Holýšov na odvolání brankáře, které ale domácí vzápětí v čase 44:12 potrestali Schickerem gólem do prázdné branky. Soupeř přesto v power-play pokračoval a puk poté, co ho Malý vybojoval za domácí brankou, ho čtyři sekundy před uplynutím hrací doby do odkryté klece poslal Klíma – 4:2.Výhra tak definitivně poslala Tachov do semifinále, kde se utká s Klabavou, která vyřadila na nájezdy stříbrské Buldoky. „Utkání bylo velmi těžké a fyzicky náročné. Soupeř byl od začátku silně odhodlaný porvat se o postup a nedal nám ani centimetr ledu zadarmo. V rozhodujících chvílích nás podržel gólman Hliboký a třetí třetinu jsme zvládli takticky bez chyb a zbytečných vyloučení. Dokázali jsme využít minimum šancí, které nám soupeř v utkání dovolil," zhodnotil utkání Vrána. HC Tachov – HC Holýšov 4:2Třetiny: 1:1, 0:1, 3:0. Branky a asistence: 10. Šmejkal (Hřebík), 35. Malý (Lešňanský), 45. Schicker, 45. Klíma (Malý) – 12. Míka (Šmíd), 22. Míka (Stránský). Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 50. Tachov: Hliboký – Klíma, Lešňanský – Mucha, Schicker – Hřebík, Malý, Martinec – Šmejkal, Beleš, Sluka – Báča, Švagr. Trenér M. Brzobohatý.