HC Tachov- Buldoci Stříbro 15:2

Ve druhém utkání čtvrtfinále se utkaly v okresním derby celky usilující o postup do semifinále soutěže. V prvním utkání Tachov zvítězil hladce 8:2, ale očekávalo se, že Buldoci budou chtít ještě o semifinále zabojovat a postup Tachovu znepříjemnit.

Tachovská sestava se dočkala drobných změn, kdy se do kádru vrátil obránce Vávra a v útoku dostal prostor Beleš. Bohužel těsně před utkáním onemocněl Hřebík a vedení týmu se rozhodlo, že zápas odehraje na 2 centry a tři dvojice křídel. Obranu tvořily opět dvě dvojice. Na lavičce tentokrát stál asistent trenéra Štěpán Mucha a manažer Vrána, trenér Brzobohatý plnil trenérské povinnosti s týmem mladších žáků na turnaji v Břeclavi.

Zásah do sestavy nebyl ovšem nijak dramatický a od úvodního buly bylo jasné, že Tachov půjde za svým cílem, a i když by mu k postupu stačila remíza, bude chtít na domácím ledě vyhrát. To potvrdil první gól v síti Kořínka, který vsítil Roman Jirků po přihrávce Čadka již ve 2. minutě. Rychlý vstup do utkání tým uklidnil a Tachov tentokrát zcela dominoval. V 7. minutě vymyslel gólovou šanci pro Malého opět Čadek a Tachov vedl již 2:0. Na konci 8. minuty přihrál Pouska Schickerovi a pohodlné vedení 3:0 dalo ráz celém utkání. Tachov se hokejem evidentně bavil a ke skvělému výkonu na ledě přispělo svými hlasivkami i početné publikum, které vytvářelo bouřlivou atmosféru hodnou play-off. Na další gól Schickerovi přihráli Beleš a Čadek ve 13. minutě a ještě do přestávky Tachov zvýšil náskok na 5:0, kdy akci načal Čadek a Schicker vyzval ke střele beka Bolonina, který se nemýlil. Po první třetině bylo utkání prakticky rozhodnuté.

Ani po první pauze Tachov nepolevil a Dlouhý po přihrávce Pousky v 17. minutě navýšil náskok na hrozivých 6:0. Teprve poté se dostali ke slovu Buldoci a Sládek smazal nulu na kontě Stříbra v minutě osmnácté, ale Tachov nechtěl nic ponechat náhodě a Dlouhý tentokrát po přihrávce Bolonina opět rozvlnil síť za Kořínkem o pouhou minutu později. Další branku Tachova po další minutě hry vstřelil Beleš, který v rohu obral o puk chybně rozehrávajícího gólmana Kořínka a do prázdné branky pohodlně skóroval. 23. minuta přinesla krásnou souhru Jirků a Čadka, kdy posledně jmenovaný vstřelil již devátou branku domácích. Pak dokázalo Stříbro z ojedinělé akce opět skórovat Sládkem, ale to bylo z jejich strany všechno. Ve 29. minutě ujel hostující obraně Čadek a byl zastaven pouze za cenu faulu. Sám faulovaný hráč proměnil trestné střílení a na ukazateli skóre svítila hrozivá desítka. Se skóre 10:2 se týmy odebraly do kabin.

Ani ve třetí třetině Tachov příliš nepolevil a v pohodě hrající formace se střídaly v předvádění pěkných akcí, které bavily diváky a navyšovaly skóre ve prospěch domácích. Svůj první gól v play-off za muže vstřelil Báča, který doklepl puk po předchozí střele Čadka do prázdné brány ve 33. minutě. Ve 36.minutě Jirků našel Pousku a ten se nemýlil. Ani tak ještě neměli tachovští střelci dost a o dvě minuty později zkompletoval hattrick David Schicker. O necelou minutu později ho napodobil Dlouhý, který využil přihrávku Pousky a stal se dalším třígólovým střelcem večera. Poslední, 15. branku Tachova, vstřelil Jirků po přihrávce Pousky a Tachov mohl slavit postup do semifinále.

Hodnocení manažera: Takový zápas se hodnotí velmi dobře. Celý tým zaslouží pochvalu za 100% výkon a přístup k utkání. Z individuálních výkonů bych jmenoval sedmibodového Čadka (2+5)  a pětibodového Pousku ( 1+4), střelce obou hattricků Schickera a Dlouhého a dvougólového Jirků, který celkem nasbíral 4 body (2+2). Pochválit je třeba kompletní obranu i gólmana Hlibokého, pro kterého to nebyl snadný zápas, protože byl málo vytížený a přesto udržel koncentraci po celý zápas. Ani ostatní útočníci vůbec nezklamali a výrazně přispěli k jednoznačnému postupu. Prokázali jsme, že hokej hrát umíme, a že v ideální sestavě můžeme porazit kohokoli.

HC Tachov A – HC Buldoci Stříbro  15:2

Třetiny: 5:0 ; 5:2;  5:0

Přesilovky: 6:5, využití 1:1

Góly : Jirků( Čadek);Malý (Čadek);Schicker (Pouska);Schicker ( Beleš, Čadek);Bolonin(Schicker, Čadek);Dlouhý(Pouska);Dlouhý(Čadek);Beleš;Čadek(Jirků);Čadek(TS);Báča(Čadek);Pouska(Jirků); Schicker;Dlouhý (Pouska);Jirků(Pouska)

Sestava domácích: Hliboký – Vávra, Klíma; Bolonin, Šimůnek; Beleš, Čadek, Schicker;Malý, Pouska, Dlouhý;Jirků, Báča

Trenér : Štěpán Mucha   manažer : Petr Vrána

© 2014 HC Tachov, realizaci a provoz zajišťuje KETNET s.r.o. (www stránky, internetové obchody, webové prezentace). Provozováno a hostováno na redakčním systému MODEli:na (www.cms-modelina.cz). Veškerý obsah je majetkem HC Tachov, jakékoliv kopírování a šíření obsahu webu je bez předchozí domluvy přísně zakázáno.