HC Tachov - Farmáři Trstěnice 2:3

Branky a nahrávky: 28. Vrána, 40. Lešňanský ml. (Morgenstein) - 17. Sýkora (Mahovský), 33. Rozsypal (Svoboda), 37. Hodovský (Svoboda). Rozhodčí: Petřina ml. - Petřina st., Salač. Vyloučení: 4:2, navíc Morgenstein a Klíma (oba TC) osobní trest za nesportovní chování. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 23:25. Průběh utkání: 0:0, 1:1, 1:2.
HC Tachov: Libra - Klíma, Černý, Lešňanský ml., Lešňanský, Báča, Šmejkal, Morgenstein, Vrána, Ondruš, Bučan, trenér Šín
Farmáři Trstěnice: Šlégl - Svoboda, Hodovský, Sýkora, Hasala, Vopava, Sklarenko, Sekač, Mahovský, Rozsypal, Lovas, trenéři Šnajdr a Zeman

Domácí nastoupili k utkání citelně oslabeni o čtyři hráče základní sestavy včetně nejlepšího střelce Martince. Od začátku se hra obou mužstev vyznačovala zajímavými útočnými akcemi, brankáři ovšem své spoluhráče podrželi. Po první třetině byl stav vyrovnaný 0:0. Do druhé části utkání vstoupili lépe hosté, když využili možná přísně nařízenou přesilovou hru 5 na 3. Deset minut po této brance odpověděl domácí Vrána přesně mířenou střelou k tyči a tak se po druhé třetině odcházelo do kabin opět za vyrovnaného stavu, tentokrát 1:1. Do poslední části utkání vstoupili lépe hosté, když Rozsypal vsítil po Svobodově přihrávce. Po čtyřech minutách Svoboda opět svou přesnou přihrávkou Hodovskému napomohl zvýšení náskoku na domácí o dvě branky. Pět minut před koncem utkání vstřelil tachovskou branku až ze středního pásma Lešňanský ml. Konec utkání se projevoval zvýšenou nervozitou na obou stranách. Vše vyvrcholilo potrestáním tachovského kapitána Morgensteina menším trestem za nedovolené bránění v útočném pásmu. Hráč proti přísnému vyloučení prostestoval a tak mu byl uložen osobní trest.

"Chlapi dnes podali svůj doposud nejlepší výkon v sezóně a s vedoucím týmem soutěže drželi krok po celou dobu utkání. Doufám, že se stejným nasazením budeme hrát i ve čtvrtek proti Stříbru 06. Pokud si každý jako dnes bude držet své pozice, nemůžeme obdržet tolik branek jako v minulosti. Dnes se projevila nutnost kvalitního bránění s přesně rozdělenými úkoly v obranném pásmu. Až potom můžeme útočit," hodnotil utkání tachovský hlavní trenér Šín.