HC Tachov- HC DTJ Klabava 9:4

Tachov obhájil titul přeborníka KSM A v hokeji

V pátek 15. 4. se od 18:30 hrálo na ZS v Tachově druhé, rozhodující finále KSM A. Tachov po středeční výhře v poměru 8:2 v Rokycanech měl lepší výchozí pozici, k obhajobě titulu mu stačila remíza. Jak ovšem již po prvním zápase prohlásil manažer týmu Petr Vrána, s domácím publikem se chtěli tachovští rozloučit výhrou.

Do zápasu avšak lépe vstoupili hosté. Po závaru před gólmanem Hlibokým se již ve 3 minutě prosadil Aubrecht po přihrávce Poláka. Tachov ovšem nechtěl nic ponechat náhodě a hned v 5. minutě Dlouhý vyrovnal. V 8. minutě šel domácí tým do vedení zásluhou přihrávajícího Pousky a zakončujícího Jirků. Prvně jmenovaný se poté prosazoval individuálně a byl před brankou hostí zastaven nedovoleně a rozhodčí Hucl nařídil trestné střílení. Pouska ho proměnil a dvougólové vedení Tachov mírně ukolébalo. Proto ještě před první přestávkou soupeř snížil na 3:2, když branku vsítil Michalides po brejkovém pasu Kratochvíla.

Druhá třetina znamenala opět zvýšené úsilí domácích, které se projevilo i gólově. Ve 20. minutě skóroval ihned po návratu z trestné lavice Vávra, kterého našel za obranou hostí dlouhým pasem Pouska. Ten si ve 24. minutě poradil s přihrávkou Hřebíka rovnou z vyhrané buly a zvýšil náskok Tachova na 5:2. S tímto skóre odešly týmy do kabin.

3. třetina přinesla stejný obraz hry jako obě předchozí. Domácí byli herně lepší a soupeř byl čím dál nervóznější a prezentoval se různými nečistými zákroky, které ovšem domácí opláceli a trestné lavice obou týmů se neustále plnily. Jeden z trestů domácích se hostům podařilo potrestat gólem, který vstřelil Polák po spolupráci s Kubíkem a Konkolem. Stav 6:3 ovšem nevydržel dlouho, o tři minuty později potrestal chybnou rozehrávku soupeře Malý a osud utkání byl pomalu naplněn. O necelou minutu později po střele Jirků doklepl do odkryté sítě volný puk Martinec a Tachov vedl již 8:3. Soupeř sice ještě ve 44. minutě snížil na 8:4, kdy si role přihrávajícího a skórujícího vyměnili Polák a Konkol, ale Tachov v poslední minutě díky dorostenci Jirků pečetil konečný výsledek na 9:4.

Hodnocení utkání a sezóny: Celé finále jsme odehráli výborně, pochvalu zaslouží celý tým a samozřejmě z individuálních výkonů je třeba vyzdvihnout výkon gólmana Hlibokého. Soupeř hrál tvrdý až agresivní hokej, ovšem my jsme byli produktivní, vždyť ve finále jsme ve dvou utkáních nastříleli celkem 17 branek. Celé play-off jsme odehráli skvěle. Poděkování patří všem hráčům základní sestavy pro play-off, ale i hráčům, kteří již do play-off nezasáhli, nicméně odehráli zápasy v základní části, jmenovitě Jakubu Šmejkalovi, Ondřeji Slukovi, Marcelu Skácelovi, Štěpánu Muchovi, Michalu Lešňanskému, Petru Procházkovi a ve finále absentujícímu Michalu Belešovi. Dobrým trendem je postupné zapracování mladých hráčů, zejména Martina Čadka, který zúročil zkušenosti z extraligové juniorky a Romana Jirků - Roman ač stále věkem dorostenec, se dokázal se výrazně bodově prosazovat, dále útok posílil Jaroslav Hřebík. Obranu vyztužili mladíci Stanislav Vávra a Eduard Šimůnek. Ale i další mladí hráči jako Richard Báča nebo Jakub Šmejkal se postupně zapracovali. Samozřejmě nesmím zapomenout na obrovskou posilu, kterou byl Martin Pouska se svými ligovými zkušenostmi. Ostatní „matadoři“ sestavy odvedli svůj standard.  Velký dík patří trenéru Markovi Brzobohatému, který na vlastní žádost u A-týmu končí, aby se mohl věnovat stále se rozšiřujícím kategoriím mládeže. Nahradí ho Miroslav Klapáč, bývalý dlouholetý hráč Plzně s reprezentačními zkušenostmi a dlouholetou trenérskou praxí. V následujících týdnech se bude pracovat na složení týmu pro novou sezónu a padne rozhodnutí, zda Tachov postoupí do vyšší soutěže. Po zhruba 14-denní pauze začne letní suchá příprava, do níž by se měli zapojit další hráči z kategorie dorostu.

Zvláštní dík patří sponzorům, vedení klubu, hlavnímu partnerovi Městu Tachov a týmu Sportovišť Tachov za výborné zázemí.  Obrovský dík patří samozřejmě divákům, kteří nás po celou sezónu podporovali a hlavně v zápasech play-off vytvořili skvělou atmosféru.

HC Tachov – HC DTJ Klabava  9:4

Třetiny  3:2; 2:0; 4:2

Vyloučení: 12:9 ,  využití 0:1

Góly domácích: 5.Dlouhý;8.Jirků(Pouska);10.Pouska(TS);21.Vávra(Pouska);24. Pouska(Hřebík);32.Martinec(Jirků);41.Malý;42.Martinec(Jirků);45.Jirků

Trenér : Marek Brzobohatý    asistent trenéra: Štěpán Mucha    manažer týmu: Petr Vrána