HC Tachov - HC El Toro 5:0

Ve druhém kole krajské soutěže mužů elitní skupiny A na sebe narazili soupeři, kteří hráli finále loňského ročníku soutěže, v němž byl úspěšnější domácí Tachov, který loňský ročník vyhrál. Od letošní sezóny hraje tým bývalého Touškova pod novým názvem HC El Toro. Očekával se tedy vyrovnaný zápas.

Domácím se ovšem v průběhu léta podařilo výrazně posílit a omladit kádr. Kádr Tachova pro letošní sezónu doplnili obránci Stanislav Vávra a Eduard Šimůnek a útočníci Martin Čadek, Martin Pouska a zůstal i již loni hrající Jaroslav Hřebík. Hřebík s Šimůnkem ovšem zároveň hostují v lize juniorů v Klatovech a juniorka hrála souběžně zápas v Litoměřicích. Martin Pouska zde vykonává funkci asistenta trenéra, proto se v prvním domácím zápase bez nich musel trenér Brzobohatý obejít.

Omlazení kádru bylo znát na ledě od úvodní buly. Tachov byl aktivnější a rychlejší a hráči El Tora si od počátku museli pomáhat fauly, které domácí několikrát v přesilovce potrestali. První gól padl v 6. minutě 1. třetiny, kdy na trestné lavici pykal hostující Jan Hucl a Martin Čadek uklidil puk do branky po střele Davida Schickera. Obraz hry byl stále stejný, a i když se Tachovu příliš nedařila kombinace, přesto byli častěji na puku a soupeře prakticky nepustili do vlastní obranné třetiny. Další nabídnutou přesilovku sice Tachov nevyužil, ale těsně po jejím skončení v 8. minutě se individuálně prosadil Schicker. Uběhla pouhá jedna minuta a Tachov navýšil náskok již na 3:0, když puk v brankovišti dorazil do branky Štěpán Mucha po akci Ondřeje Malého a Radka Dlouhého. Když se ve 13. minutě prosadil v další přesilovce Valerij Bolonin po přihrávce Malého střelou zápěstím z mezikruží, vypadalo to s hosty velmi špatně.

Po první přestávce Tachov ubral na obrátkách a hlavně se stále nedařila kombinace, ale soupeř naštěstí podnikal pouze ojedinělé výlety většinou zakončené nepřesnou střelbou nebo střelami, které zlikvidoval gólman Matěj Hliboký. Ve 20. minutě předvedli krásnou kombinaci Schicker s Čadkem a ten předložil gólovou přihrávku před branku Švagrovi, který se nemýlil. Další góly již ve druhé třetině nepadly a týmy se za stavu 5:0 pro domácí odebraly do kabin.

Třetí třetina již nenabídla příliš vzruchu, Tachov nedokázal využít ani přesilovku 5:3 a několik šancí pochytal hostující gólman Fric. Domácí kontrolovali hru a soupeře opět prakticky nepustili do útočné třetiny.

Hodnocení manažera: Spokojeni můžeme být s plným bodovým ziskem bez obdrženého gólu, nikoliv ovšem s herním projevem mužstva. Nedařila se kombinace, kazili jsme hodně přihrávek. Ze sedmi přesilových her jsme využili pouze dvě. Pozitivní je vychytaná nula hned v prvním zápase, ale nutno přiznat, že hosté gólmana Hlibokého příliš neprověřili. Z nových posil se v zápase zatím představili Martin Čadek a Stanislav Vávra, další tři hráči hráli s juniorkou Klatov v Litoměřicích. Ovšem v následujícím zápase již bude kádr kompletní. Další utkání hrajeme opět doma, a to v neděli 11.10. od 16:30 s týmem Sokol Malá Víska. Srdečně zveme všechny příznivce hokeje.

HC Tachov A – HC El Toro  5:0

Třetiny: 4:0 ; 1:0;  0:0

Přesilovky: 1:7, využití 2:0

Góly : Čadek ( Schicker); Schicker; Mucha ( Dlouhý, Malý); Bolonin (Malý); Švagr ( Čadek, Schicker)

Sestava domácích: Hliboký – Vávra, Klíma; Lešňanský, Bolonin; Čadek, Schicker, Švagr, Skácel; Malý, Dlouhý, Sluka, Mucha

Trenér :Marek Brzobohatý   manažer : Petr Vrána