HC Tachov - HC Radobyčice 8:2

HC Tachov se v desátém kole KSM A představil po delší pauze opět v domácím prostředí proti soupeři z chvostu tabulky, celku Radobyčic. Cíl utkání byl tedy jednoznačný, trenéra a manažera týmu mohl uspokojit pouze plný bodový zisk.

Domácím opět nehráli v úplné sestavě, stále chyběli celkem tři hráči. Nicméně do obrany se vrátil uzdravený Klíma, což přineslo do zadních řad uklidnění.

Po vítězství nad Holýšovem v poměru 9:1 byl tým dobře naladěný a od prvních minut bylo vidět, že hráči mají chuť do hry a nechtějí připustit žádné komplikace. Již ve třetí minutě se po přihrávce Klímy trefil Sluka, který ukončil osmizápasový střelecký půst a poslal domácí do vedení. Hřebík v 8. minutě, kdy domácí hráli již druhou přesilovku, vyzval ke skórování Dlouhého, a sám prvně jmenovaný navýšil vedení Tachova na 3:0 po individuální akci ve 14. minutě.

I po přestávce se obraz hry neměnil. Domácí byli na ledě rychlejší a důraznější, což soupeř nedokázal kompenzovat jinak, než za cenu faulů. I když se týmu Radobyčic podařilo v 17. minutě Sobotou snížit, ve 21. minutě domácí opět po pohledné přesilovkové kombinaci po ose Lešňanský-Šmejkal a zakončující Beleš zvýšili náskok na rozdíl 3 gólů. Domácí se hokejem bavili a na střídačce vládla dobrá pohoda. V další přesilovce ve 29. minutě vstřelil svůj druhý gól v zápase Radek Dlouhý po přihrávce Hřebíka a bylo jasné, že domácí nehodlají Radobyčice pustit k nějakému zvratu.

Po úpravě ledu domácí na soupeře opět vlétli ve vysokém tempu a hned necelou minutu po úvodní buly třetí třetiny poslal Dlouhý přihrávku do jízdy Malému, jenž zvyšoval již na 6:1. Po dalších 16 sekundách se skóre opět měnilo ve prospěch domácích, když přihrávku Sluky zužitkoval Martinec. Hosté domácím nestíhali a domácí útoky zastavovali pouze za cenu faulů, ale následné přesilovky již nepřinesly změnu skóre, i když dvakrát po střelách Schickera a Šmejkala zvonila tyč Hrabákovy branky. Ve 38. minutě kosmeticky skóre upravil

Štefánik po pasu Soboty, ale na víc se hosté již nezmohli. Naopak za domácí pohodový výkon korunoval osmým gólem Bolonin, jemuž asistovali Beleš a Hřebík.

Hodnocení zápasu: Po celé utkání HC bylo domácí mužstvo jednoznačně lepší, potěšila produktivita střelců i zlepšená disciplína, kdy za poslední dvě utkání si domácí připsali pouhé 3 menší tresty. HC upevnilo svou pozici na druhém místě tabulky a v sobotu 6. 12. od 14h čeká tým přímý souboj o první místo s týmem Rokycan na tamním zimním stadionu. I o týden později, 13.12., hraje HC Tachov zápas venku, a to v Kooperativa aréně proti HC K Plzeň od 16h. Doma se borci HC představí opět 20.12. od 18:15 proti celku Klabavy.