HC Tachov -HK Rokycany 5:12

V 10.kole se naposledy v letošním roce před vánoční pauzou představili na domácím ledě hokejisté HC Tachov. Soupeřem jim byl tým HK Rokycany, který v prvním kole na jejich ledě HC Tachov porazil 6:4. Soupeř byl silně namotivován Tachovu porážku vrátt.

Bohužel Rokycanům do karet hrála i masivní marodka. Do zápasu nakonec zbylo trenéru Klapáčovi pouhých 10 hráčů. Od začátku byla na ledě znát převaha Rokycan a rychle se ujaly vedení. V 5. minutě skóroval Pondělík. V 9. minutě náskok Rokycan navýšil Herzig. Tachov se dostal na kontakt v 11.minutě, kdy puk vybojoval Malý a sám bekhendem překonal gólmana hostí. Rokycany ovšem stále hrály dobře a opět odskočily Tachovu na rozdíl 2 branek v 15. minutě, kdy se opět trefil Pondělík. Tachovu se ještě v 16.minutě podařilo snížit, když rychlý brejk po pasu Malého zakončil Dlouhý. Gólově bohatá třetina skončila stavem 2:4 z pohledu domácích.

Přestože tým Tachova hrál v deseti, ještě si situaci dokázal ztěžovat zbytečnými fauly. Z konce první třetiny přenesená přesilovka sice ještě gólem neskončila, ale hned ve 21. minutě byl vyloučen další tachovský hráč a Rokycany hrály přesilovku 5:3. Ve třech tým Tachova ještě odolal, ale po návratu 4. hráče do hry již Hliboký musel opět kapitulovat a Rokycany vedly rozdílem 3 branek. Přesilovkovou kombinaci zakončil Beran. Tachov se ovšem stejné chyby dopustil znovu a v další přesilovce ve 25.minutě skóroval Nový. Tachov oslabení vyčerpala a evidentně fyzicky nestíhal. Další tři góly Nového, Kastnera a Koce definitivně rozhodly zápas a bylo jasné, že se bude hrát jen o skóre. Kosmetickou úpravu skóre provedl domácí Mucha, který se po přihrávkách Dlouhého a Malého trefil od modré.

Třetí třetina začala přesilovkou Tachova, kterou se podařilo rychle využít. Po přihrávce Šimůnka střílel od modré Šmejkal. Rokycany ovšem ještě v první pětiminutovce třetí třetiny vstřelily další tři góly, kdy střelci byli postupně Bednář, Nový a Pour. Za Tachov korigoval Martin Čadek, který proměnil trestné střílení nařízené za faul při samostatném úniku.

Hodnocení manažera:  Je těžké nastoupit do utkání KLM s deseti hráči. Tým byl totálně zdecimovaný velkou marodkou a neúčastí jednoho hráče plnícího pracovní povinnosti mimo Tachov. Ještě jsem nezažil situaci, kdy se v zápise škrtalo celkem 10 jmen. Proto nelze zbývajích 10 hráčů nějak silně kritizovat, jedině snad disciplína měla být lepší, protože 8 vyloučených v situaci, kdy hrajeme v deseti, je příliš,  a fyzicky jsme odpadli. Velkou roli taky sehrála nezkušenost obrany, kdy tři nejzkušenější beci chyběli a mladíci na jejich místě nestačili na borce s ligovými zkušenostmi. Poslední utkání před vánoční pauzou sehrajeme v sobotu 17.12. od 18h v Třemošné. Doufám ,že se během vánoční pauzy všichni uzdraví a kádr se stabilizuje.

Statistika:

Hc Tachov - HK Rokycany 5:12

třetiny: 2:4;1:5;2:3

góly Tachova: 11. Malý; 16. Dlouhý (Malý); 30. Mucha ( Dlouhý, Malý); 41. Šmejkal (Šimůnek); 54. Čadek