HC Tachov - KHL Meteor Třemošná 4:6

Poslední přípravné utkání před začátkem sezóny v KLM mělo prověřit připravenost týmu na vyšší soutěž. Trenér Klapáč měl poslední možnost vyzkoušet si všechny nové hráče v akci. Příležitost dostali opět i starší dorostenci, kteří nastoupili v dresu A- týmu vůbec poprvé, konkrétně Lukáš Machač a Pavel Dušek. Trenér měl k dispozici 11 útočníků a 5 obránců.

Od úvodní buly bylo jasné, že tempo hry v KLM bude úplně jiné, než v loni hrané KSM. Tachované nastoupili do utkání s přílišným respektem a zkušený soupeř toho rychle dokázal využít. Již ve druhé minutě otevřel skóre Sedláček, jemuž asistovali Synek a Šrámek. Obraz hry se příliš neměnil, i když tachovští se postupně osmělovali a dostali se k zakončení v útočné třetině. Ovšem hráči Třemošné pokračovali ve zkušeném výkonu a v 6. minutě navýšil skóre Sequens po přihrávce Sedláčka a o dvě minuty později již svítilo na ukazateli skóre hrozivých 0:3, když se poprvé v utkání prosadil Dušek. Teprve to probudilo domácí a hra se postupně vyrovnala a od druhé poloviny získal Tachov mírnou převahu, ovšem v brance soupeře stál výborný Maruš, jehož rodiče mimochodem pocházejí z Tachovska, a odolával náporu tachovských střelců .Teprve v 15. minutě rozjásal tachovské fanoušky Kubeš, jemuž gólovou šanci připravili Pouska a Poncar. Tachovské to povzbudilo a v 17. minutě se trefil kapitán Malý po asistencích Schickera a Čadka a ještě v téže minutě Pavel Kubeš, jedna z nových posil, vyrovnal na 3:3, k čemuž dopomohli přihrávkami Beleš a Poncar.O minutu později se dostával do samostatného úniku Čadek, byl zastaven pouze za cenu faulu, ale trestné střílení se mu nepodařilo proměnit. První třetina tedy skončila smírně 3:3.

Druhá třetina začala opět náporem tachovanů, Třemošná už spoléhala spíše na rychlé brejky, ve kterých ovšem byli hosté velmi nebezpeční. Ve 22. minutě se Tachov ujal vedení, když Pouskou nahozený puk od modré díky dobré práci Malého před brankovištěm zapadl do klece Maruše. Tachov získal sebevědomí a soupeře přehrával, dostával se do dalších šancí, ale v cestě stála tyč nebo výborný Maruš. Třemošná vyrovnala šťastným gólem ,který vstřelil Koc po nahození puku z brankové čáry, kdy gólman Besta spíše čekal přihrávku a puk zapadl do branky. Bohužel o dvě minuty později se Třemošná opět ujala vedení. Podruhé v utkání skóroval Dušek, tentokrát mu asistoval Sequens. I přes velkou snahu a mnohé šance už tachovští nedokázali vyrovnat.

Třetí třetina přinesla stále stejný obraz hry. Tachov dobře kombinoval a bruslil a tím se dostával do šancí, které ovšem neproměnil. Třemošná opět z rychlé akce navýšila náskok na 4:6, poslední gól hostí vstřelil Beránek po souhře s Kocem a Sequensem. Tachovští i přes velký nápor, další nastřelenou tyč a šance, kdy puk klouzal po brankovišti a na poslední chvíli byl třemošenskými obránci uklizen do bezpečí, nedokázal další branku vstřelit.

Další utkání, tentokrát první soutěžní, čeká A-tým v sobotu 8.10. v Nejdku proti loňskému vítězi soutěže.

Hodnocení utkání:

Tachov prokázal, že může poté, co si zvykne vyššímu tempu a tvrdší hře, hrát důstojnou roli v soutěži KLM. Navíc chyběli dva hráči základní sestavy, zkušený bek Klíma a dravý útočník Hřebík.  Je potřeba zapracovat zejména na obranné fázi, kdy příliš snadno pouštíme hostující útočníky do předbrankového prostoru. Také potřebujeme lepší proměňování šancí a musíme se vyvarovat zbytečných vyloučení, protože přesilovky dokáží zkušení soupeři využít. V dobrém světle se ukázali noví hráči, zejména Kubeš, který i přes utrpěné krvavé zranění v obličeji odehrál výborný zápas se dvěma vstřelenými brankami. Dobře zahráli také dorostenci Machač a Dušek. Pochvalu ovšem zaslouží celý tým ,který až na drobné výpadky odehrál celé utkání s chutí a v dobrém tempu.

HC Tachov - KLH Meteor Třemošná  4:6

branky domácích: Kubeš 2x, Malý, Pouska

vyloučení: 4:3, využití 0:1