HC Tachov- Sokol Horní Lukavice 6:0

V šestém kole soutěže KSM A hostil domácí HC Tachov do té doby vedoucí tým Sokola Horní Lukavice. Domácí se chtěli po domácí prohře s Buldoky Stříbro předvést v lepším světle a znovu se vrátit na čelní pozice v tabulce. V zápase s Buldoky zklamala hlavně koncovka, kdy zápas rozhodly neproměněné přesilovky domácích, naopak hosté se v početní výhodě dokázali prosadit a nakonec zvítězili 0:3.

Trenér Brzobohatý měl k dispozici téměř kompletní soupisku, z prvního útoku chyběl pouze Čadek. Do hry nasadil tři kompletní útoky a dvě obrany a cíl byl jasný – prosadit se gólově a získat 2 body. Tým od prvních sekund utkání dal jasně najevo, že ho žene touha po vítězství a od úvodní buly dominoval, okamžitou převahu vyjádřil vedoucím gólem již v 18. sekundě utkání, kdy tlak domácích zužitkoval po krásné rychlé kombinaci přihrávajících Malého a Klímy zakončující Pouska. Tachov se ujal vedení, ale pokračoval ve stejném duchu i nadále. Tempo utkání bylo velmi vysoké, domácí drželi puk převážně na svých holích a v 6.minutě se prosadil po další rychlé kombinaci, kterou zahájil Bolonin, který našel Pousku, jenž vybídl ke skórování Hřebíka. Ten tvrdou střelou pod horní tyč rozjásal tribuny podruhé. Tachov pokračoval v soustředěném výkonu a ve 12. minutě zahájil své střelecké představení Dlouhý, kterého da šance poslal Schicker. Po skončení 1. třetiny svítil na ukazateli skóre stav 3:0 pro domácí.

Po přestávce vletěl první útok na soupeře opět jako uragán a tentokrát vstřelil gól již po 16 sekundách po vhazování, kdy se podruhé v zápase trefil Martin Pouska po asistenci obránce Vávry. Obraz hry se nijak nezměnil, hosté se dostali pouze k ojedinělým střelám ze střední vzdálenosti, které spolehlivě likvidoval gólman Hliboký a naopak domácí hrozili z dalších šancí, při kterých se naopak vyznamenal hostující gólman Milota. Tempo utkání bylo stále velmi rychlé a hokej velmi pohledný, hra se přelévala v rychlém tempu a Tachovu se dařily i kombinace, zakládání útoků, celé mužstvo velmi dobře bruslilo a obětavě bránilo a všichni bojovali o každý puk. Svou převahu vyjádřilo dalším gólem Dlouhého, kterého vyslal do rychlého brejku opět Schicker ve 24. minutě.

Třetí třetina nepřinesla nic nového. Tachov stále dominoval na ledě a převahu vyjádřil dalším gólem Dlouhého, kterému tentokrát ve středním pásmu sklepl puk do jízdy Pouska a Radek Dlouhý uzavřel svůj hattrick i gólový účet zápasu již ve 34. minutě. Pohledný hokej pokračoval i poté, ale již bez gólového efektu, když ‚Tachov nedokázal využít ani jedinou přesilovku celého utkání ve 44. minutě.

Hodnocení utkání: Po nepovedeném zápase se Stříbrem jsme ukázali náš potenciál a soupeře jsme tentokrát předčili ve všech herních činnostech. Potěšilo jednoznačné proměňování šancí a také velká bojovnost všech členů týmu. Pozitivní byla také výborná disciplína, domácí se nedopustili ani jednoho faulu. Další domácí utkání sehraje HC Tachov ve sváteční den, 17. 11. od 19.15. Tímto srdečně zveme všechny příznivce.

HC Tachov A – Sokol Horní Lukavice  6:0

Třetiny: 3:0 ; 2:0;1:0

Přesilovky: 1:0, využití 0:0

Góly : Pouska( Malý,Klíma);Hřebík(Bolonin,Pouska);Dlouhý(Schicker);Pouska(Vávra);Dlouhý (Schicker);Dlouhý(Pouska)

Sestava domácích: Hliboký – Vávra ,Klíma; Šimůnek,Bolonin; Hřebík,Pouska,Malý; Schicker, Sluka , Dlouhý; Beleš, Skácel, Martinec

Trenér :Marek Brzobohatý   manažer : Petr Vrána