HC Tachov - Sokol Malá Víska 6:6

Ve čtvrtém kole soutěže KSM sk. A hrál domácí HC Tachov s kvalitním soupeřem Sokol Malá Víska, se kterým vždy zápasy bývají velmi vyrovnané, a padá poměrně málo branek. Očekával se tedy tuhý boj o každý centimetr ledu.

Domácí nastoupili téměř v kompletní základní sestavě, chyběl jen Malý, kterého nahradil uzdravený Beleš. Do branky se tentokrát postavil Procházka, kterého potřeboval trenér Brzobohatý vyzkoušet v ostrém zápase. Od první minuty bylo jasné, že zápas bude mít úplně jiný průběh, než utkání minulé. Hosté pečlivě bránili modrou čáru, přes kterou se domácí probíjeli jen s obtížemi a zároveň rychlí útočníci napadali domácí rozehrávku. Přesto se Tachov ujal již ve 3. minutě vedení zásluhou Martince, který zkušeně číhal u brankoviště a dorazil střelu Skácela. Radost domácích ovšem trvala pouze do začátku 7. minuty, kdy v přesilovce trestal hostující Kotěšovec. V jedenácté minutě sice domácí příznivce rozjásal Pouska, kterému asistoval Vávra, ale o pouhou půlminutu později opět již jednou jmenovaný Kotěšovec po další chybě vyrovnal. Domácí ovšem ještě ve 13.minutě zásluhou Dlouhého, kterého vyzval Šimůnek, a vzápětí  Hřebíka, který tečoval tvrdou střelu Vávry od modré v přesilovce, určili stav po první třetině na 4:2 pro domácí.

Soupeř od konce 1.třetiny značně přidal na agresivitě a předváděl zákroky za hranou pravidel, čímž domácím nabídl dokonce i krátkou přesilovku 5:3, kterou ovšem domácí díky lehkovážné rozehrávce trestuhodně zahodili. Naopak se soupeřem nechali vyprovokovat k oplácení a vylučování začalo i na domácí straně. Zkušený soupeř toho okamžitě využil a hned v přesilovce ve 23.minutě snížil na rozdíl jedné branky. V 26.minutě se jiskřilo na obou stranách a po vzájemné potyčce se hrálo 4 na 4, čehož využili výborně bruslící rychlíci Schicker s Čadkem, kdy posledně jmenovaný upravil skóre na 5:3 pro domácí.

Do třetí třetiny hosté jednoznačně nastoupili s taktikou častého přerušování hry i za cenu faulů a bohužel se jim dařilo domácí hráče vyprovokovat ke stejnému přístupu, takže místo hokeje na ledě obě mužstva předváděla spíš bitvu a každou píď ledu, často i za hranicí pravidel. Navíc po chybě v útočném pásmu se v brejku ve 33.minutě nemýlil Rašek a rozdíl skóre byl opět pouze jednogólový. Schicker sice o minutu později opět zvýšil na 6:4 po spolupráci s Boloninem, ale to bylo ze strany domácích vše. Zatímco domácí nedokázali využít ani dlouhou dvojnásobnou přesilovku za krvavé zranění v obličeji Vávry, hosté svou šanci využili a ve 35.minutě snížili opět na rozdíl jediného gólu. Ve 38.minutě se střelou z kruhu nad lapačku Procházky podařilo vyrovnat Kutilovi a obě mužstva se po obrovské bitvě plné emocí na ledě i mimo něj rozešla nakonec smírně.

Hodnocení utkání: Utkání prokázalo, kde máme zatím slabiny. Jde především o přechod do útoku, kdy útočníci jsou od obránců příliš vzdálení a pokusy o dlouhou rozehrávku často dobře bruslící soupeři vystihnou. Na tom musíme hodně zapracovat. Problémem tohoto konkrétního utkání byla disciplína, pokud obdržíme 3 góly v oslabení, těžko se s tak dobrým soupeřem, který je tvořen hráči s ligovými zkušenostmi z různých klatovských výběrů, vyhrává. Ztrátu bodu budeme chtít určitě kompenzovat hned v úterý na ledě Klabavy v Rokycanech, kde nás ovšem čeká také tradičně velmi těžké utkání. Další domácí utkání sehrajeme 24.10. od 16:30 s Buldoky Stříbro.

HC Tachov A – Sokol Malá Víska  6:6

Třetiny: 4:2 ; 1:1;  1:3

Přesilovky: 7:6, využití 1:3

Góly : Martinec( Skácel,Hliboký);Pouska (Vávra);Dlouhý (Šimůnek); Hřebík (Vávra); Čadek( Schicker);Schicker (Bolonin)

Sestava domácích: Procházka – Vávra ,Bolonin; Šimůnek, Mucha; Lešňanský, Švagr; Čadek, Schicker, Dlouhý; Pouska, Hřebík, Beleš; Skácel, Martinec, Hliboký

Trenér :Marek Brzobohatý   manažer : Petr Vrána