HC Tachov - SPLH Hamrníky 2:3

Branky a nahrávky: 11. Báča (Beleš), 15. Skácel - 5. Dzuro, 22. Vysloužil, 27. Kysilka R. (Dzuro). Rozhodčí: Marzy, Borka. Vyloučení: 5:1, navíc Beleš (TC) osobní trest za nesportovní chování. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 83.Střely na branku: 21:22.
HC Tachov: Otava - Klíma, Černý, Lešňanský, Lešňanský ml., Šmejkal, Beleš, Báča, Martinec, Skácel, Morgenstein, Bučan, trenér Brzobohatý
SPLH Hamrníky: Outrata - Kysilka R., Vysloužil, Provazník, Kysilka R. ml., Horenský, Větrovec, Vaněk, Šuta, Kysilka M., trenér Šuta

Tachovští hokejoví nadšenci viděli asi zatím nejlepší utkání domácího týmu v letošní sezóně. Vyrovnanou partii čtvrtého mužstva tabulky s pátým na začátku play off sledovalo více diváků, než je na tachovské poměry normální. Skóre otevřel v 5. minutě hostující Dzuro, když využil chyby jednoho z obránců před brankou. V 11. minutě odpověděl Báča, který přesně střílel po přihrávce od Beleše přímo z vhazování. V 15. minutě zvýšil tachovský Skácel z brejku na 2:1 a s tímto stavem také končila první část hry. V druhé třetině došlo k několika zbytečným vyloučením, které sice hosté nevyužili, ale Tachované museli hrát defenzívně a to se projevilo v negativní střelecké bilanci. Hosté jednou využili špatné rozehrávky domácích a jednou špatného výhledu tachovského brankáře Otavy a podařilo se jim vyhrát druhou třetinu poměrem 2:0. Do závěrečné části utkání šli domácí po úpravě ledové plochy s novými příkazy trenéra ve smyslu aktivnějšího napadání soupeřovy rozehrávky a lepšího bránění středního pásma. Ovšem závěr utkání nepřinesl žádnou změnu a tachovské "A" mužstvo podlehlo v prvním čtvrtfinálovém utkání 2:3. Odveta se hraje příští sobotu od 17 hodin v Mariánských Lázních.

"První třetina utkání byla výborná a z naší strany odehraná jen s minimálními nedostatky. Bohužel pro nás byla jako vždy smolná druhá třetina, kdy jsme byli dvakrát zbytečně vyloučeni a museli jsme hrát více dozadu. Z toho pramenilo několik chyb, které samozřejmě tak dobrý soupeř využije. I třetí část hry přinesla několik vyloučení a tak nemohl trenér Brzobohatý lépe reagovat na průběžný stav utkání", hodnotil zápas asistent domácího trenéra Šín.

© 2014 HC Tachov, realizaci a provoz zajišťuje KETNET s.r.o. (www stránky, internetové obchody, webové prezentace). Provozováno a hostováno na redakčním systému MODEli:na (www.cms-modelina.cz). Veškerý obsah je majetkem HC Tachov, jakékoliv kopírování a šíření obsahu webu je bez předchozí domluvy přísně zakázáno.