HC Tachov -TJ Sušice 6:3

V 6.kole soutěže KLM se domácí HC Tachov utkal s týmem TJ Sušice. Podle postavení v tabulce, kde je Tachov momentálně první a Sušice na posledním 8.místě, byli domácí tentokrát jasným favoritem. V sestavě domácích chyběli zranění Klíma a Jirků, volno dostali junioři Machač a Šimůnek, kteří zároveň hrají ligu juniorů na střídavý start.

Sušice se ovšem ukázala jako velmi houževnatý soupeř. Svým celoplošným napadáním ztěžovala domácím rozehrávku a kombinace se příliš nedařily. Tachov se prosazoval spíše individuálními akcemi. Jednu  z nich zakončil v 6 minutě svým dalším gólem Pavel Kubeš. Ovšem houževnatý soupeř se nevzdával a kontroval ve 13.minutě, kdy se trefil Fedor. Remízový stav ovšem nevydržel více než 40 vteřin a ještě v téže minutě předvedli ukázkovou kombinaci "přihraj a jeď" domácí Bartoš a zakončující Kubeš a Tachov opět vedl. Náskok se podařilo ještě navýšit v 19.minutě, kdy se opět individuálně prosadil Martin Čadek.

I druhá třetina nabídla spíše bojovný hokej. Zápas nebyl příliš pohledný a odehrával se spíše v duchu mnohých soubojů a přetlačovaná pokračovala po celou druhou třetinu. Domácí opět ve 22. minutě navýšili náskok, když Pouska přihrál Kubešovi a ten zkompletoval svůj další hattrick. Po zmatku v domácí obraně se sušickým podařilo opět snížit, kde předvedli pěknou kombinaci po ose Holý-Rajtmajer a střílející Korál. Ovšem hned v následující minutě opět tachovští mladíci rozjásali promrzlé domácí publikum. Dušek našel Bartoše a ten svůj dobrý výkon korunoval první vstřelenou brankou v A-týmu. Po dvou třetinách svítil na ukazateli skóre stav 5:2 ve prospěch domácích.

Sušice ani ve třetí třetině nepolevila a hostům se opět podařilo snížit. Tentokrát již v brance stál dorostenec Jakub Chlad, který střídal po dvou třetinách Hlibokého. Fedor využil zmatku za brankou domácích a našel mezi kruhy volného Rajtmajera,který střelou k tyči nedal Chladovi žádnou šanci. Domácí ovšem o vítězství nechtěli bojovat až do posledních vteřin a ještě v 50.minutě se opět individuálně prosadil Gustav Poncar, který krásným bekhendem "pod víko" opět pokořil hostujícího gólmana Lejska. Stav 6:3 již vydržel do závěrečné sirény.

Hodnocení manažera: Jednalo se o těžké utkání, kdy nám soupeř dobrým pohybem ztěžoval kombinaci a těžko jsme se prosazovali.Utkání příliš nelahodilo oku diváků. Zisk tří bodů je ovšem důležitý a pozitivní. Opět skvěle zahrál Kubeš, jehož naštěstí neopouští střelecká forma. Soupeři jsme situaci ulehčili velkým počtem trestů. Šest vyloučených vesměs za útočné fauly je příliš a v zápasech se silnějšími soupeři by se nám to mohlo vymstít. Další zápas, kterým zakončíme první ze tří kol, sehrajeme v sobotu 19.11. od 20:00 v Kooperativa aréně proti Chotíkovu. Na další domácí utkání si diváci počkají do soboty 26.11., kdy hostíme loňského vítěze soutěže HC Rebel Nejdek, s nímž máme z prvního utkání venku negativní bilanci.

Statistika:   HC Tachov -TJ Sušice  6:3

třetiny: 3:1;2:1;1:1

góly domácích: 6. Kubeš;13 Kubeš ( Bartoš);19. Čadek;22.Kubeš (Pouska);35.Bartoš(Dušek);50. Poncar