HC Tachov - Ves Touškov HC El Toro 4:2

Ve druhém, rozhodujícím zápase finále KSM sk. A, hostil domácí HC Tachov ambiciózní tým Ves Touškov HC El Toro. Po předchozí remíze v prvním zápase v Plzni byly šance na zisk titulu zcela vyrovnané. Domácí ovšem po výborném výkonu z Plzně, kdy byli dvě poslední třetiny lepším týmem, pouze neproměnili několik šancí, věřili v zisk titulu na domácím ledě.

A na rozdíl od několika posledních utkání doma to bylo na ledě od prvních sekund znát. Domácí začali ve vysokém tempu a valili se hned od začátku na branku Vilety, což vyústilo v první přesilovou hru, která se hrála od 44. sekundy utkání. Ovšem přesilovky v této sezóně domácím nejdou, což se projevilo i v této a skončila bez výrazného ohrožení Viletovy branky. Ovšem hned ve 4. minutě přihrál za brankou Hřebík Malému a ten se natlačil před branku a bekhendem poslal Tachov do vedení. Tachov hrál v pohodě celý zbytek třetiny, ojedinělé šance soupeře likvidoval jako vždy spolehlivý Hliboký. PRvní třetina skončila vedením Tachova 1:0.

Zápas pokračoval vr stejném duchu i od začátku druhé třetiny, převahu domácí zúročili rychlým výpadem po pravé straně v 18. minutě, kdy Jaroslav Hřebík zatáhl puk a předložil ho před branku krásnou přihrávkou Martincovi a ten se tváří v tvář Viletovi nemýlil. Tachov vedl 2:0 a vše vypadalo na pohodový zápas. Ale Touškov nic nevzdával a první komplikace přišla v 19.minutě, kdy se podařilo snížit Kalovi po přihrávkách Bárka a Čermáka a nešťastné teči domácí obrany, na kterou již Hliboký nestačil reagovat. Soupeř snížil a to mu vlilo nové síly do žil. Utkání nabralo ještě vyšší obrátky a hrál se na obě strany pohledný hokej, který musel více než stovku diváků jednoznačně bavit. Šance se střídaly na obou stranách, ale skóre se neměnilo až do 27. minuty, kdy střílel od modré hostující Sova a díky další teči domácího obránce puk změnil směr a Hliboký již neměl šanci ho zastavit. Utkání za remízového stavu dospělo do přestávky na úpravu ledu.

Třetí třetina nabídla opět hokej hodný finále elitní skupiny KSM. Domácí měli několik pěkných šancí skórovat a strhnout vedení na svou stranu, ale zbytečně některé akce překombinovali a místo střely volili ještě nečekanou přihrávku na volného spoluhráče. Vedení na stranu Tachova strhnul až Hřebík, který po předchozích 2 asistencích přidal i gól, na který mu přihrál Malý. Tachov měl opět blíže k zisku titulu a na hráčích bylo vidět, že už si vedení nechtějí nechat ujít. Touškov vrhal do útoku poslední síly a tlak hostí vyústil v přesilovou hru ve 35. minutě utkání, kterou ovšem domácí ubránili a tlaku soupeře odolávali svými nebezpečnými výpady. V čase 44:04, necelou minutu před koncem řádné hrací doby, si Touškov vzal oddechový čas a bylo jasné, že zkusí hru bez brankáře. Ovšem o necelých 20 sekund později Hřebík získal puk a poslal ho přes všechny čáry do prázdné klece Touškova a bylo jasné, že Tachov poprvé v historii získá titul krajského přeborníka. Hřebík tím odehrál svůj asi nejlepší zápas v sezóně, podílel se na všech 4 gólech Tachova a byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

Hodnocení zápasu a sezóny: Zápas o všechno se jednoznačně povedl, až na dvě drobné chyby jsme byli lepším týmem a zaslouženě zvítězili. Jsem rád, že jsme po vítězství v základní části potvrdili kvalitu i ziskem titulu, který je prvním titulem krajského přeborníka v historii mužského hokeje v Tachově. Celkově můžeme označit sezónu jako velmi povedenou, až na drobné výkyvy jsem ji zvládli velmi dobře včetně závěru bez dlouhodobě zraněného nejlepšího střelce Tachova Radka Dlouhého. Do další sezóny zatím neplánujeme postup do vyšší soutěže, protože bychom museli výrazně posílit kádr minimálně o 6-7 hráčů. Musíme být trpěliví a počkat, až nám dorostou vlastní odchovanci, kteří nebudou mít šanci prosadit se do juniorských ligových výběrů. I v sezoně 2015/16 budeme tedy působit v soutěži KSM sk. A. Chtěl bych poděkovat všem hráčům, trenérovi, sponzorům a hlavnímu partnerovi Městu Tachov.