SKP Rokycany - HC Tachov 6:2

V sedmém kole soutěže KSM A odjížděl tým HC Tachov A do Rokycan k utkání s tamním SKP. Po předchozí domácí hladké výhře 6:0 nad do té doby vedoucí Horní Lukavicí byl tým v dobré náladě. SKP Rokycany ovšem tvoří tým zkušených exligových borců a z dosavadních 3 odehraných zápasů neztratili ani bod, přičemž je zdobilo impozantní skóre 20:8. Tachovany nečekalo lehké utkání.

Trenér Brzobohatý měl k dispozici téměř kompletní soupisku, chyběl pouze obránce Klíma. Naopak svého debutu v dresu mužů se dočkal věkem stále ještě starší dorostenec Jakub Šmejkal, který nastoupil ve třetím útoku. Zápas měl od začátku jiný charakter, než poslední rychlé utkání s Lukavicí. Domácí hráli zkušeně zónově a hosté se nedokázali s tímto stylem dlouho srovnat. Zkušení hráči Rokycan využili hned první šanci, na gól, když se prosadil Jonáš v čase 2:22. Tachov postupně opticky srovnával hru, ale domácí byli velmi nebezpeční z rychlých protiútoků, které vznikaly po ztrátách puku v útočném pásmu. Hliboký v brance Tachova odolával. Zlepšený výkon tachovských se projevil vyrovnávacím gólem v 10. minutě, který vsítil Malý po předchozí střele Hřebíka. Hosté ožili, ale po minutě hry se po fatální chybě obránce dostal k nájezdu na Hlibokého Adamec a nedal mu sebemenší šanci. První třetina skončila 2:1 pro domácí.

Druhá třetina přinesla výrazně lepší výkon Tachova, který se dostal do mnoha gólových šancí, Pouska trefil tyč, tváří v tvář domácímu gólmanovi Holému se postupně ocitli Dlouhý, Šmejkal, Schicker, Čadek, neujala se střela Martince, kterou gólman srazil pod sebe, ale před dorážejícími útočníky hostí stačila domácí obrana zareagovat. Domácí obrana byla pevná. Druhá třetina skončila bez branek a Tachov stále živil po zlepšeném výkonu naději na zisk alespoň jednoho bodu.

Třetí třetina ovšem začala zcela jinak. Po další chybě obrany hostí se puku zmocnil zcela volný Jonáš, přihrál Královi a ten skóroval. V ten okamžik jako by se hra Tachova úplně rozpadla. Další gól přidal Koukolík po přihrávce koho jiného než Jonáše v 36. minutě a místo zisku bodu se tachovští začali bát spíše debaklu. O dvě minuty později se prosadil Stejskal a hosté působili zcela bezradně. Obránce Vávra sice po akci Pousky a Hřebíka snížil, ale závěrečné slovo měli opět domácí, když si Jonáš opět zopakoval souhru s Koukolíkem a posledně jmenovaný uzavřel skóre utkání.

Hodnocení utkání: Proti velmi zkušenému týmu Rokycan jsme hráli velmi naivně a příliš individuálně na to, abychom mohli uspět. Samozřejmě chyběla trocha pověstného střeleckého štěstí, zejména ve druhé třetině jsme spálili velké množství šancí. JE mi líto gólmana Hlibokého, dělal, co mohl, ale góly padaly po vyšachování obrany do prázdné klece, s tím nemohl nic dělat. Po první třetině soutěže nejsem spokojen hlavně s výkyvy výkonů, zápasů nás čeká ještě mnoho ,ale výkony jsou zatím jako na houpačce.   Další domácí utkání sehraje HC Tachov ve sváteční den, 17. 11. od 19.15. Tímto srdečně zveme všechny příznivce.

SKP Rokycany – HC Tachov A  6:2

Třetiny: 2:1 ; 0:0; 4:1

Přesilovky: 6:3, využití 1:0

Góly hostí: Malý (Hřebík,Sluka); Vávra (Hřebík, Pouska)

Sestava hostí: Hliboký – Vávra ,Pouska; Šimůnek,Bolonin; Schicker,Čadek, Dlouhý;Hřebík,Sluka,Malý; Skácel, Martinec, Šmejkal

Trenér :Marek Brzobohatý   manažer : Petr Vrána