Sokol Horní Lukavice - HC Tachov 2:5

Utkání 17.kola KSM sk. A se odehrálo v Kooperativa aréně ve čtvrtek 28.1. od 20:15. Tým HC Tachov tentokrát nastoupil proti Sokolu Horní Lukavice, který v prvním kole jednoznačně doma přehrál 6:0. Cílem HC Tachov bylo konečně naplno bodovat v novém roce, protože obě předchozí utkání venku Tachov, byť jen těsně, prohrál.
Trenér Brzobohatý měl k dispozici 12 hráčů. Tachov nastoupil téměř v optimální sestavě a od úvodní buly bylo znát, s jakým přijel cílem. Již v první minutě uvolnil Hřebík Dlouhého a ten se nemýlil. Rychlé vedení Tachovany uklidnilo a předváděli klidný a soustředěný výkon ve vysokém tempu. Ve čtvrté minutě Hřebík „namazal" Martincovi, který zvýšil vedení hostů na 0:2. Druhou asistenci u tohoto gólu zaznamenal Beleš. Ani to Tachovu nestačilo a v osmé minutě zavzpomínal na svou střeleckou formu Radek Dlouhý a navýšil náskok Tachova na 3 góly.
Druhá třetina přinesla stejný obraz hry, Tachov jí kontroloval a vytvářel si další šance a ojedinělé kontry soupeře jistil výborně chytající Hliboký. Až ve dvacáté minutě po jednom z mála zaváhání v obraně se podařilo soupeři snížit Benediktem na rozdíl dvou branek. Tachov postihl útlum a po dalším zaváhání o tři minuty později už svítil na ukazateli skóre stav 2:3 ve prospěch hostí a domácí ucítili šanci na vyrovnání. Autorem gólu byl opět Benedikt. Naštěstí půl minuty před druhou sirénou se prosadil po asistencích Klímy a Martince svým prvním gólem v dresu mužů Roman Jirků.
Třetí třetinu si Tachované již svým dobrým bruslením a týmovým výkonem svůj náskok hlídali a dokonce ve 40. minutě ještě navýšili na konečných 5:2 souhrou mladíků, kdy Jirků našel Báču, který na sebe natáhl beka i gólmana a předložil Hřebíkovi puk před prázdnou bránu. Tím Hřebík korunoval svůj čtyřbodový večer. Touto pěknou souhrou nejmladších členů kádru bylo rozhodnuto a zápas se dohrál již bez dalšího vzrušení.
Hodnocení: Opět jsme po výborném začátku málem prohospodařili náskok. Naštěstí herní útlum trval pouze krátce a soupeři jsme tentokrát nedovolili srovnat krok. Pochvalu zaslouží tentokrát celý tým za opravdu týmový výkon. Postupné zapracování dorostenců do kádru nám dělá společně s trenérem radost. Stínem utkání je zranění Pousky, které si vyžádá zřejmě 14-denní pauzu. Na další utkání, tentokrát konečně na domácím ledě, srdečně zveme všechny fanoušky v sobotu 6. 2. od 17h na Zimní stadion v Tachově.
Sokol Horní Lukavice – HC Tachov 2:5
třetiny 0:3; 2:1;0:1
góly hostí: Dlouhý 2x, Martinec, Jirků, Hřebík
přesilovky: 3:1, využití 0:0
sestava hostí: Hliboký – Klíma, Vávra, Schicker, Pouska; Malý, Dlouhý ; Martinec, Skácel, Beleš; Jirků,Báča,Hřebík
trenér: Marek Brzobohatý