Sokol Radobyčice - HC Tachov 3:8

Základní část soutěže KSM elitní skupiny A v ledním hokeji vrcholí. Tým HC Tachov zajížděl do plzeňské Home Monitoring arény, kde sehrál poslední venkovní utkání základní části. Utkání 21. kola sehráli borci Tachova se Sokolem Radobyčice. Aktuálně druhý Tachov narazil na předposlední tým tabulky a očekávalo se „povinné" vítězství, které mohlo Tachov posunout na první příčku.
Tachov od počátku naplňoval roli jednoznačného favorita, i když až do 7. minuty si střelci seřizovali mířidla a řadu šancí neproměnili. V 7. minutě se trefil po individuální akci matador Lešňanský a rozpoutal gólový příděl první třetiny. Hned o minutu později uvolnil Beleš Dlouhého a ten rozvlnil síťku za domácím gólmanem podruhé. Hrálo se prakticky jen na jednu branku a Tachované nepolevovali v tempu. V desáté minutě zvýšil Čadek po krásné kolmici Malého na 3:0 a hned o minutu později si podobnou akci zopakovali přihrávající Pouska a skórující Hřebík. O necelou minutu později Beleš šikovně ze vzduchu zpracoval přihrávku Lešňanského a skóre narostlo na hrozivých 0:5 z pohledu domácích. Teprve poté tachovští polevili a z ojedinělého závaru před Hlibokým se povedlo po předchozích dvou střelách svých spoluhráčů vrátit puk do klece domácímu Vrbovi.
Ve druhé třetině tempo hry ze strany Tachova při vědomí pohodlného náskoku opadlo, a i když se stále hrálo převážně na polovině Radobyčic, Tachov si nevytvářel již tak jasné šance, ale přesto se znovu gólově prosadil Hřebík, kterého dlouhým pasem vyzval Čadek. Dobře skrytá střela přes obránce zaskočila Hlibokého a domácí Vrba snížil na 2:6. Tímto stavem skončila druhá třetina.
Třetí třetina opět začala zvýšeným úsilím Tachova, které se projevilo dalšími góly v síti domácího Hrabáka. Na 2:7 zvyšoval Beleš po další pěkné přihrávce Čadka a gólový účet Tachova rozšířil po samostatném úniku Mucha ve 36. minutě. Soupeř už dokázal pouze kosmeticky upravit na konečných 3:8 ve 43. minutě utkání po sólové akci Krupičky, který se rozjel od vlastní branky a zaskočil celou obranu hostí i gólmana Hlibokého.
Hodnocení: Soupeře jsme jednoznačně od úvodní buly přehrávali, tentokrát jsme se prosadili i gólově a celý tým zaslouží pochvalu za výkon, protože se slabším soupeřem jsme dokázali udržet koncentraci a příliš nepolevit. Soupeř často fauloval, protože nám nestíhal v bruslení. Dojem trochu kazí 5 vyloučených hráčů, vesměs za oplácení po předchozím faulu soupeře. Poslední dvě utkání před play-off sehrajeme doma vždy v úterý a to 1.3 a 8.3 od 19.15 proti silným celkům Klabavy a Nýřan. Vítězství nás posunulo do čela tabulky, kde setrváme minimálně do sobotního utkání Rokycan s Malou Vískou.
Sokol Radobyčice – HC Tachov 3:8
třetiny 1:5; 1:1;1:2
góly hostí: Hřebík 2x, Beleš 2x, Lešňanský, Mucha, Čadek, Dlouhý
přesilovky: 5:6, využití 1:0
sestava hostí: Hliboký – Klíma, Pouska, Šimůnek, Lešňanský ; Malý, Dlouhý, Hřebík; Skácel, Sluka, Čadek; Mucha, Beleš
trenér: Marek Brzobohatý