HC Holýšov "A" -HC Tachov 3:3

Utkání 19. kola KSM A HC Tachov hrál v Kooperativa aréně v Plzni v sobotu 13.2.HC chtěl navázat na výborný výkon z domácího utkání, kdy porazil lídra tabulky SKP Rokycany, a připsat si další body do tabulky či případně vylepšit 4. místo s dvoubodovou ztrátou na místo první. Oba celky na druhém a třetím místě mají odehrána dvě utkání navíc.
Utkání začalo překvapivě v rychlém tempu a v dresu domácích byl nejvíce vidět exligový Kořínek společně s Bednářem. Hned z prvního útoku zaskočili hostující obranu a Kořínek skóroval již v první minutě. Tachov byl tímto vývojem poněkud zaskočen, ale postupně se dostal do své hry a svou převahu v sedmé minutě prokázal vyrovnávacím gólem po krásné souhře Pousky a Čadka, kteří rozebrali domácí obranu sérií přihrávek, a poslední Pouska předložil Čadkovi již před prázdnou branku. První třetina skončila smírně 1:1.
Ve druhé třetině se obraz hry nezměnil, domácí se snažili s rychlou hrou Tachova držet krok a přidali na agresivitě a drobných provokacích, což se bohužel projevilo tak, že po oplácení a šarvátkách byli vylučováni převážně hosté a druhou třetinu hrál Tachov často v oslabení. Naneštěstí si také hned ve druhé minutě druhé třetiny Tachov vsítil vlastní gól po nešťastném odrazu puku od brusle Bolonina a opět prohrával. Úporná bitva pokračovala po celou třetinu a až v jejím závěru se podařilo Schickerovi dorazit puk do branky po předchozích pokusech Dlouhého a Pousky. Ovšem po jedné z mála šancí soupeře ve třetí třetině vrátil do odkryté klece Hlibokého předchozí tvrdou střelu Bednáře, kterou Hliboký pouze vyrazil. Holýšov se opět ujal vedení a po druhé třetině svítilo na ukazateli skóre 3:2 pro domácí.
Ani ve třetí třetině se nic zásadního nezměnilo. Tachov sice soupeře místy přehrával, ale v tomto zápase opět selhala střelecká muška a ani v situacích, kdy se tachovští borci ocitli sami tváří v tvář gólmanu Fichtlovi, nedokázali své šance z brejků proměnit. Po individuální akci srovnal David Schicker ve 39. minutě a ani při vyloučení na obou stranách se už stav nezměnil. Po remíze 3:3 zůstává Tachov stále na 4. místě se ztrátou dvou bodů na čelo. Hodnocení: S Holýšovem bylo utkání nečekaně těžké a vyrovnané. Opět se opakuje stará bolest s neproměněním šancí, což nám vzalo druhý bod. Ve druhé třetině také selhala disciplína, čtyři vyloučení hráči v jedné třetině nás stojí množství sil, které pak mohou chybět třeba při zakončení. Tabulkové postavení není úplně důležité, ale vyšší umístění po základní části znamená rozhodující zápas play-off v domácím prostředí, což může být určitá výhoda. V úterý 16. 2. sehrajeme další utkání venku od 19:30 v Klatovech proti celku Sokol Malá Víska.