HC Holýšov - HC Tachov 2:3

Hokejisté HC Tachov si krajské soutěži připsali další body. Na ledě HC Holýšov zvítězili v silně kombinované sestavě 3:2.

Mužstvo HC Tachov zajíždělo v 15. kole do plzeňské Kooperativy arény, kde se utkalo se soupeřem z loňského čtvrtfinále play-off, celkem Holýšova, v jehož sestavě je nejvýraznější postavou bývalý extraligový hráč Radek Matějovský. „Ze zdravotních a pracovních důvodů chyběla kouči Brzobohatému řada hráčů a zápas jsme tak museli odehrát jen v deseti. I přesto chtěli borci HC Tachov přivézt plný počet bodů, protože Holýšov se pohybuje v letošní sezoně v dolních patrech tabulky," poznamenal manažer Tachova Petr Vrána.

„I přes minimální možný počet hráčů jsme odehráli velmi dobrou první třetinu. Soupeře jasně přehrávali a dostali se do vedení 2:0," řekl k první třetině manažer. Ve třetí minutě se trefil Beleš, jehož šanci připravili Mucha a v 11. minutě navýšil skóre Martinec, druhou asistenci v zápase si připsal Mucha.

Druhá třetina mnoho vzruchu nenabídla. Tachov v pohodě kontroloval svůj náskok a šance soupeře likvidoval spolehlivý Hliboký. Jedinou skvrnou na výkonu Tachova bylo, že nedokázal využít žádnou ze sedmi nabídnutých přesilovek. „To se ukázalo bohužel jako příležitost ke zdramatizování utkání. Soupeř nastoupil do třetí třetiny s odhodláním zvrátit stav utkání.

Náskok Tachova nejprve snížil v přesilovce šťastnou tečí tělem ve skrumáži před gólmanem domácí Bruml. Na změnu směru už Hliboký nemohl reagovat. Vstřelená branka domácí nastartovala k lepšímu výkonu a zvýšenou snahu dokázali potvrdit i gólově. Vyrovnání zařídil ve 40. minutě Mašek," popsal důležité okamžiky zápasu tachovský manažer. Po vyrovnání ale zapnul Tachov na vyšší obrátky, protože nechtěl s Holýšovem ztratit body. Uběhla minuta od vyrovnání a hosté si vzali vedení zpátky a to udrželi do závěrečné sirény.

„Přes absence v sestavě hráči utkání zvládli a za to jim patří dík. V utkání s Holýšovem jsme chtěli naplno bodovat a to se nakonec podařilo," byl spokojený Vrána.

Další utkání čeká Tachov ve čtvrtek 12. února od 20.00 s posledním HC Radobyčice. Od tachova se tak očekává plný bodový zisk.

HC Holýšov – HC Tachov – 2:3
Třetiny: 0:2, 0:0, 2:1. Branky: 34. Bruml, 40. Mašek – 3. Beleš (Mucha, Šmejkal), 11. Martinec (Mucha), 41. Schicker (Beleš). Vyloučení: 9:3. Diváci: 17.

Tachov: Hliboký – Klíma, Mucha, Bolonin, Sluka, Martinec, Beleš, Šmejkal, Schicker, Švagr.