HC Tachov - HC Klatovy 2:1

Ve druhém kole KLM přivítal HC Tachov na domácím ledě tým HC Klatovy. Klatovy v prvním kole porazily silný Chotíkov 7:4 a byly velkým favoritem. Domácí tým se teprve s vyšší soutěží seznamuje, ale samozřejmě byl odhodlán doma předvést maximální výkon a bodovat. Trenéru Klapáčovi chybělo 6 hráčů základní sestavy: distancovaný Schicker,pracovní povinnosti plnící Hřebík a nemocní Klíma, Dlouhý, Jirků  a Mucha.

První třetina potvrdila, že Klatovy přijely jako favorit utkání. Tým byl plný sebevědomí a jejich perfektní souhra ústila v množství gólových šancí. Naštěstí v brance stál Matěj Hliboký, který i přes tréninkové manko předvedl skvělý výkon a obrovský nápor soupeře ustál. Působil velmi jistým a klidným dojmem a udržel šance Tachova bodovat. Tachov se dostal k několika příležitostem až v posledních minutách první třetiny.

Druhá třetina znamenala jednoznačný obrat v utkání. Hra se vyrovnala a po chybě hostující obrany se k puku dostal mezi kruhy Pavel Kubeš a tváří v tvář hostujícímu gólmanu Rücklovi nedal šanci. Zakončil střelou k tyči po povedeném forhendovém blafáku a Tachov od 21. minuty vedl 1:0. Gól vlil sebevědomí do žil tachovských a hra se ještě zpřesnila a Tachov vytvářel tlak na hosty, kteří zastavovali šance jen za cenu faulu. V přesilovce nařízené za faul Čubana se Tachovu podařilo usídlit se v pásmu, rozehrát přesilovkovou kombinaci a střelu Pousky od modré tečoval před brankou výborně clonící Ondřej Malý. Tachov vedl 2:0 a hra dostala ještě větší spád, přelévala se z jedné strany na druhou a oba gólmani byli plně zaměstnáni. Skóre už se ovšem nezměnilo a po dvou třetinách Tachov vedl 2:0.

Ač pokyny trenéra v kabině zněly jasně, hlavním úkolem bylo nefaulovat a neposkytnout soupeři výhodu přesilové hry, hráči Tachova neunášeli provokace soupeře a nechávali se zbytečně vylučovat. V jedné z přesilovek se ve 44. minutě podařilo skórovat Vizingerovi po přihrávce Boučka a Klatovy opět ožily. Tachov měl také ještě několik šancí ,ale soustředil se spíše na obranu. Ohromný tlak Klatov přinášel další šance, ale Hliboký v brance Tachova byl tentokrát nepřekonatelný, pomáhali mu i bránící hráči, kteří dobře blokovali střely soupeře. Hlavně díky Hlibokému přestál Tachov 8 přesilových her v poslední třetině a povedlo se udržet první vítězství v KLM. Tachov si připsal první tři body do tabulky.

hodnocení manažera: Byl to jednoznačně zápas Matěje Hlibokého. Jeho výkon v brance byl bezchybný a má největší zásluhu na zisku třech bodů. Samozřejmě dobře zahrál celý tým, i přes absenci 6 hráčů základní sestavy působil s dorostenci kompaktně. Radost nemáme z velkého množství trestů, stálo nás to mnoho sil a v dalších zápasech by se to mohlo vymstít. Srdečně zveme všechny fanoušky na další domácí zápas, tentokrát s Meteorem Třemošná, který se hraje v sobotu 29.10. od 18.30.

HC Tachov - HC Klatovy  2:1

třetiny: 0:0;2:0;0:1

oslabení: 13:9, z toho domácí Kubeš a hostující Čuban osobní trest do konce utkání