HC Tachov- SKP Rokycany 4:1

Utkání 18.kola KSM A hostil HC Tachov vedoucí celek soutěže SKP Rokycany v sobotu 5.2. od 17h. Tachov chtěl potvrdit stoupající formu a představit se doma po dlouhé pauze v co nejlepším světle. Tabulková pozice mírně favorizovala Rokycany. Tachov nastoupil se třemi kompletními útoky 2 obranami. V zápase trenér Brzobohatý postrádal 2 juniory a jednoho dorostence plnící povinnosti v juniorce a dorostu. Dále chyběl zraněný Pouska a pracovně vytížený Skácel. Do hry se naopak vrátili Lešňanský a Šmejkal.
Utkání od prvních minut mělo vysoké tempo a bylo atraktivní pro poměrně slušnou diváckou kulisu, která vytvořila po delší době bouřlivou atmosféru. Oba týmy hrály velice pozorně a při šancích excelovali oba gólmani. Tachov postupně získával převahu, ale střelecky se nedokázal prosadit. První třetina skončila bez branek, i když oba týmy hrály po jedné přesilovce.
Druhá třetina přinesla stejný obraz hry. Tachov zvyšoval obrátky a tlačil soupeře, který se dostal pouze do ojedinělých brejků, kdy se zaskvěl Matěj Hliboký v domácí brance. Bohužel ve 23. minutě pro prohrané buly doputoval puk od Koukolíka ke Štěrbovi, který zcela osamocen dorazil puk do branky. Inkasovaná branka trochu rozhodila do té doby výborně hrající domácí, ale postupně se obraz hry opět vrátil ke stejnému duchu – Tachov tlačil, vytvářel si šance, nastřelil dvě tyčky, ale gólově se stále nemohl prosadit a do kabin odcházela mužstva za stavu 0:1.
Třetí třetinu začal Tachov dalším náporem a ve 33. minutě se konečně rozvlnila síť branky Rokycan. S přihrávkou Schickera se Lešňanský nijak nepáral a tvrdou ranou po ledě mezi betony zlomil kouzlo Holého hájícího do té doby bezchybně branku Rokycan. Ve 39. minutě poslal Schicker do rychlého výpadu Dlouhého, který další ranou mezi betony strhl vedení na stranu Tachova. Třetí třetině Tachov už dominoval, soupeř se ještě snažil o vyrovnání, ale nedokázal si vytvořit souvislý tlak a jednotlivé šance skvěle vychytal Hliboký. Navíc ve 41. minutě poslal do rychlého brejku Malý Martina Čadka a ten krásným blafákem do bekhendu jako pravák nedal Holému žádnou šanci. Tím se utkání definitivně zlomilo, i když Rokycany se ještě nehodlaly vzdát a odvolaly gólmana. Ovšem Stanislav Vávra pouhé čtyři sekundy před koncem třetí třetiny pečetil vítězství Tachova do prázdné branky.
Hodnocení: S vedoucím celkem tabulky jsme sehráli výborné utkání, kdy jsme po celé utkání byli o něco lepší. Výborný výkon podal gólman Hliboký, ale celý tým zaslouží pochvalu za opravdu týmový výkon. Na další utkání jedeme v sobotu 13.2. do Kooperativa arény v Plzni proti Holýšovu a v úterý 16.2. sehrajeme další utkání venku od 19:30 v Klatovech proti celku Sokol Malá Víska.
HC Tachov- SKP Rokycany
třetiny 0:0; 0:1;4:0
góly domácích: Lešňanský, Dlouhý, Čadek, Vávra
přesilovky: 4:4, využití 0:0
sestava domácích: Hliboký – Klíma, Vávra, Schicker,Bolonin ; Malý, Dlouhý ,Čadek; Martinec, ,Beleš, Sluka; Báča,Lešňanský, Šmejkal
trenér: Marek Brzobohatý