HC Tachov - SKP Rokycany 3:1

V posledním, 20. kole, základní části krajské soutěže v ledním hokeji hostil HC Tachov tým SKP Rokycany. Souboj prvního týmu s druhým skončil výhrou vedoucího Tachova 3:1.

„Původně se očekával přímý souboj o první místo, ale protože Rokycany v posledních dvou utkáních nečekaně klopýtly, hrál o potvrzení pozice lídra jen Tachov. V případě prohry ho mohl dostihnout dosud třetí tým Touškova, jemuž chybí sehrát ještě dvě utkání," vysvětlil před zápasovou situaci manažer Tachova Petr Vrána..

Tachov prohrál v Rokycanech 1:2 a chtěl porážku silnému soupeři oplatit. Vstoupil do utkání velmi dobře a už v čase 1:17 Malý dokončil akci Muchy – 1:0. Hosté ale ještě v téže minutě po zmatcích v tachovském táboře vyrovnali. Tachov pokračoval v náporu, ale kromě jedné nevyužité přesilovky nic nevytěžil.

Druhá třetina moc vzruchu nepřinesla. „Nám vázla souhra a hosté se do útočné třetiny dostali jen sporadicky a to hlavně zásluhou dvou přesilovek. V tu chvíli nás držel svými zákroky gólman Hliboký. V závěru třetiny jsme hráli dvě přesilovky my, ale i tyto zůstaly nevyužité. V přestávce tak měl hlavní slovo trenér, který hráčům důkladně promluvil do duše," popsal události manažer.

Třetí třetinu zahájili domácí opět aktivně a soupeře přehrávali. „Hosté nestačili v bruslení a my si vynutili opět další přesilovou hru. Tentokrát ji využili, když Báča dorazil volný puk , který k němu vyrazil hostující gólman Kožina po předchozí tvrdé ráně Bolonina od modré," přiblížil klíčový okamžik zápasu tachovský bafuňář. Od této chvíle narostla Tachovanům křídla a byli k neudržení. „Utkání bylo mnohem pohlednější. Svým pohybem jsme nutili soupeře faulovat, ale tentokrát jsme dvě přesilovky nevyužili," litoval promarněných šancí manažer.

Ve 44. minutě unikal obraně hostů Malý a soupeř ho dokázal zastavit jen za cenu faulu, za nějž bylo nařízeno trestné střílení. Sám Malý ho bezpečně proměnil a stanovil tím konečné skóre utkání.

„Vítězství na domácím ledě nad druhým týmem tabulky je cenné, i když s celkovým obrazem hry nemůžeme být na sto procent spokojeni. Góly většinou dostáváme po vlastních chybách, například dnes to bylo po špatném střídání. Přesto jsme dokázali vyhrát celou základní část soutěže a jdeme do play-off z prvního místa. Na soupeře si ovšem musíme počkat až do 7. března, kdy se dohrává poslední odložené kolo. Do té doby budeme pracovat na souhře," dodal Vrána.

HC Tachov – SKP Rokycany 3:1
Třetiny: 1:1, 0:0, 2:0. Branky a asistence: 2. Malý (Mucha), 35. Báča (Bolonin), 44. Malý – 2. Karel (Pondělník). Vyloučení: 3:7. Využití: 2:0. Diváci: 50.

Tachov: Hliboký – Klíma, Mucha, Bolonin, Lešňanský – Hřebík, Malý, Schicker, Beleš, Šmejkal, Báča, Martinec, Švagr, Sluka. Trenér M. Brzobohatý.