Sokol Malá Víska - HC Tachov 2:2

Dohrávku 15. kola KSM A HC Tachov sehrál tentokrát na Zimním stadionu v Klatovech s tradičním rivalem Sokolem Malá Víska, se kterým svádí Tachov vždy velmi vyrovnané tuhé boje. Výjimkou nebylo ani utkání v úterý 16.2.
Tachov tentokrát vstoupil do utkání lépe a od začátku soupeře přehrával svojí rychlou souhrou. Převahu vyjádřil vedením již ve druhé minutě utkání, kdy skóroval do sestavy se navrátivší Hřebík po přihrávce dorostence Jirků. Vedení ovšem tachovské ukolébalo a polevili v bruslení, čehož v 5. minutě dokázal využít Kuželík a srovnal na 1:1. Ani to tým Tachova neprobudilo a po chybě v útočném pásmu ujel hostující obraně opět Kuželík a v 8. minutě strhnul vedení na stranu klatovského týmu. Teprve poté se Tachov vrátil k rychlému bruslení a soupeře uzamykal v jeho obranném pásmu, ale bez gólového efektu. První třetina skončila vedením Malé Vísky v poměru 2:1.
Ani ve druhé třetině se obraz hry nezměnil. Domácím evidentně docházely síly a Tachov zvyšoval svůj tlak na branku Siky, ale útočníci Tachova nebyli schopni své šance proměnit. Teprve v dobře sehrané přesilovce po vyloučení Kuželíka za zdržování hry se puk po ose Bolonin-dlouhý dostal k Malému, který vyrovnal na 2:2. V té době již Tachov zcela ovládl hru a domácí ohrozili Hlibokého pouze z ojedinělých brejků, ale skóre utkání se nezměnilo.
Třetí třetina se odehrála ve stejném duchu jako druhá. Tachov vyvíjel místy drtivý tlak, kdy uzamkl soupeře v jeho obranném pásmu, ale domácím se nakonec po šancích Tachova, které zlikvidoval Sika, podařilo puk i za cenu zakázaného uvolnění dostat pryč ze třetiny. Tachov měl i trochu smůly, například tvrdou střelu Martince dokázal Sika pouze odrazit do horní tyče branky, ale puk nakonec neskočil v brance a i přes závěrečnou přesilovku Malé Vísky v poslední minutě utkání se již skóre nezměnilo. Paradoxně největší šanci měl v oslabení Tachov, který i ve čtyřech dokázal ještě ohrozit branku Siky.
Hodnocení: soupeře jsme jednoznačně přehrávali, ale i přes velké množství šancí nedokážeme vstřelit góly, a proto jsme v posledních dvou utkáních ztratili body. Doufáme, že si střelci schovali formu na play-off. Do konce základní části zbývají pouze tři utkání. První z nich odehraje Tachov 25.2. na ledě Radobyčic v Kooperativa aréně v Plzni, poté se představí dvakrát doma proti Klabavě a Nýřanům.