HC Plzeň 1929 - HC Tachov / Mariánské Lázně B 4:7

HC Tachov - Mariánské Lázně B: Jánošík - Klejna, Ďugel,Penc, Machač, Fišer, Gažík, Šilhán, Reisnecker, Černý, Berčík, trenér Brzobohatý

Plni očekávání jsme jeli odehrát další MU do Plzně, kde na nás čekala ČEZ ARÉNA a tak na nás z dáli dýchla extraligová atmosféra. Byl to pro nás zážitek, který si budeme asi dlouho pamatovat. Ne jen pro zvláštní brnění v břišní dutině, ale hlavně pro tu úchvatnou podívanou, kterou naše robátka v plzeňské Mekce předvedla. Nastoupili jsme v stejné sestavě jako proti Karlovým Varům. Chtěli jsme dokázat, že výhra ve středu nebyla náhodná. Soupeř ovšem proti zápasu u nás svoje řady posílil hráči, kteří nastupují o kategorii výš a pustil se do nás od první vteřiny z plných sil. Ovšem naše první návštěva v jeho třetině skončila po sólu Adama Pence a dorážkou Martina Berčíka naší vedoucí brankou. Gól nás posadil na koně a my jsme odehráli třetinu snů. Po samostatném nájezdu Klejny a dalších dvou gólech Berčíka jsme vedli 4:0. Co nám vycházelo v první třetině, to se nám pro změnu v té druhé nedařilo. Přestali jsme bruslit a nechali se zatlačit v našem obranném pásmu. Plzeňáci vycítili šanci na obrat v zápase a málem se jim to i povedlo. Po druhé třetině to už bylo je 5:4 pro nás, když se v této části trefil jen Tomáš Fišer. Na začátku poslední části hry soupeř vyrovnal a schylovalo se k hroznému dramatu v náš neprospěch. Po chvilkovém ochrnutí s průběhu zápasu jsme přece jen v sobě našli síly na zvrat. Byl to opět Berčík, který se nacházel ve správnou dobu na správném místě a strhnul vítězství na naši stranu. V závěrečné power play pečetil výsledek dnes ve velkém stylu hrající Adam Penc. Výborný výkon v brance podal Jánošík, který nás dnes mnohokrát podržel. Branky: 1:36 Berčík (Penc), 4:27- Klejna, 11:04 Berčík (Reisnecker), 13:06 Berčík (Reisnecker), 24:47 Fišer (Klejna), 36:07 Berčík (Gažík), 44:55 Penc (Reisnecker).