HC Tachov -Apollo Kaznějov 5:3

V pátém kole narazil zatím skvěle hrající tým HC Tachov na dalšího silného soupeře, TJ Apollo Kaznějov. Očekával se vyrovnaný a těžký zápas. Navíc trenéru Klapáčovi tentokrát chyběla brankářská jednička, Matěj Hliboký a útočník Radek Dlouhý. Hlibokého zastoupil dorostenec Jakub Chlad.

První třetina začala podle očekávání v rychlém tempu. Tachov ovšem působil vlažnějším dojmem, jenž nevylepšila ani úvodní branka zápasu, kterou vstřelil v páté minutě kapitán Malý ve vlastním oslabení. Do té doby zlikvidoval Chlad v domácí brance několik nebezpečných pokusů soupeře. Kaznějov se celou první třetinu tlačil do šancí, ale Jakub Chlad odolával a první třetina skončila stavem 1:0 pro domácí.

Trenér Klapáč se pokusil oživit hru tím, že o přestávce po první třetině mírně proházel útoky a nasadil do hry obránce Klímu. Ani to však nevedlo k výraznému zlepšení a v zápase měli stále mírně navrch kaznějovští. Jejich snaha a rychlé napadání vyústila ve vyrovnávací gól po chybě obrany Tachova. Ruprecht asistoval Dobrému ve 25.minutě. Kaznějov se dokonce o pět minut později ujal vedení, když po skrumáži před domácí brankou dorazil puk Sýkora. Asistence byla připsána Dobrému. Tachov vyrovnal ve 35. minutě, kdy Beleš po dlouhém pasu od Vávry nachytal hostujícího gólmana tvrdou ranou od modré čáry. Ovšem kaznějovští opět využili chyby Tachova při střídání a pěknou souhru předvedli Sýkora, Ruprecht a zakončující Dobrý. Tachov přidal na obrátkách a v poslední minutě 2. třetiny předvedli obdobnou souhru Klíma,Čadek a zakončující Kubeš v přesilové hře. Stav po dvou třetinách byl vyrovnaný 3:3.

Ve třetí třetině konečně začali tachovští předvádět svou hru a přehrávali soupeře. V 50. minutě se po mnoha šancích konečně prosadili i gólově. Schicker našel dlouhou přihrávkou dobře najetého Čadka na pravém křídle a ten poslal milimetrový pas volnému Kubešovi před branku. Tachov se ujal vedení a už nechtěl o výhru přijít. Soupeř se ještě pokusil v závěrečné power-play vyrovnat, ale po ztrátě puku se na druhý pokus podařilo Kubešovi dopravit puk do prázdné branky a 33 vteřin před koncem bylo o další výhře HC Tachov rozhodnuto. Vítězství za tři body posunulo Tachov do čela tabulky.

Hodnocení manažera: Zápas jsme začali ve vlažném tempu. Dovolili jsme soupeři hrát a hráči s ligovými zkušenostmi toho dokázali využít. Předvedli jsme ovšem výborný obrat a také skvělý výkon dorostence Jakuba Chlada v brance. Je dobře, že máme k dispozici dalšího nadějného brankáře. Hattrickem se opět blýskl Kubeš. Stále musíme pracovat na rozestavení hráčů ve vlastním obranném pásmu, v předbrankovém prostoru špatně bráníme a dostáváme laciné branky. Srdečně zveme všechny fanoušky na další domácí utkání s týmem TJ Sušice, které se hraje v sobotu 12.11. od 17h.