HC Tachov - SK Z Bor 3:6

HC Tachov: Hliboký – Černý, Klíma, Lešňanský, Mucha, Bolonin – Schicker, Beleš, Morgenstein – Salač, Malý, Dlouhý – Švagr, Martinec, Krause

V 11.kole hrál tým HC Tachov A na domácím ledě s týmem SK z Bor. Jednalo se o přímý souboj o druhé místo tabulky. Domácí opět nastoupili s několika náhradníky v sestavě, kteří nahradili nemocné hráče. Začátek utkání e domácímu týmu povedl, ve 4.minutě našel Dlouhý Malého a Tachov šel do vedení. V šesté minutě zvyšoval náskok Tachova Schicker po asistenci Beleše a domácí měli utkání dobře rozehrané. Ovšem v osmé minutě přišla první chyba domácího týmu, kterou potrestal gólem z brejku hostující Petr Kořínek, kapitán týmu SK z Bor a bývalý dlouholetý extraligový hráč. Domácí opět navýšili náskok ve 12.minutě, kdy zvyšoval obránce Klíma po přihrávce Malého. Po třetím gólu přišel nepochopitelný útlum domácího týmu, který přestal bruslit, nehrál dostatečně agresivně a trest přišel vzápětí – ve 13. minutě si na dlouhou přihrávku Lukeše najel Brejcha a opět snížil, ale to ještě nebylo ze strany hostů vše. Po další brejkové akci jako přes kopírák po přihrávkách Bednáře a Lukeše srovnal na 3:3 Miča. Tím uzavřel stav první třetiny. Do druhé třetiny nastoupil domácí tým jako opařený po nevěřícném průběhu závěru první třetiny a soupeř opět trestal chyby. Na 4:3 ve 27.minutě zvyšoval Krupička a o dvě minuty později Miča zvýšil náskok soupeře již na 5:3. Na obou brankách měl lví podíl Petr Kořínek, který si připsal další dvě asistence. Do třetí třetiny trenér Brzobohatý stáhl sestavu na dva útoky, což se projevilo pozitivně na herním projevu a Tachov opět soupeře začal jednoznačně přehrávat. Ovšem z mnoha vytvořených šancí nedokázal vstřelit gól, i když několikrát pře střelci Tachova zívala téměř prázdná branka, a tak soupeř udeřil ještě jednou, z dalšího brejku uzavřel účet utkání Brejcha. Utkání rozhodly zkušenosti soupeře, který dokázal chladnokrevně proměnit většinu šancí,což se domácím střelcům tentokrát nedařilo.

Další zápas čeká hráče Tachova na domácím ledě v úterý 18.12.2012 od 19:30 s lídrem tabulky Klabavou, která bude jistě chtít Tachovu oplatit porážku z prvního kola. Srdečně zveme všechny příznivce ledního hokeje.