HC Tachov - Sokol H. Lukavice 5:2

V elitní skupině Krajské soutěže Plzeňského kraje v ledním hokeji bylo na programu osmnácté kolo, ve kterém HC Tachov hostil mužstvo S. Horní Lukavice. Po nevydařeném utkání s Buldoky Stříbro (2:4) si Tachované spravili chuť a vyhráli 5:2.

Tachov od začátku naplňoval roli favorita. Už v sedmé minutě se trefil Sluka. „Vzápětí sice soupeř dostal výhodu přesilové hry, ale tu jsme v pohodě ubránili a naopak v 11. minutě poslal Mucha přihrávku do jízdy Dlouhému, který nedal hostujícímu gólmanovi Milotovi žádnou šanci," popsal další dění na ledě manažer HC Tachov Petr Vrána. Dlouhý byl autorem i třetí branky v sítí hostů, když jej ke gólové střele vybídl Klíma – 3:0.

„Soupeř působil bezzubým dojmem. Zdálo, že se bude hrát jen o skóre," komentoval situaci na ledě domácí manažer.

„Začátek druhé třetiny opět ukázal, jak je hokej nevyzpytatelný. My nastoupili do třetiny velmi laxně a nestačili se divit. Nejprve Zrna vteřinu po uplynutí oslabení snížil na 3:1 a ospalé domácí hráče definitivně probudil Švihla, který o pouhých 43 vteřin později snížil na 3:2. Naštěstí to kluky definitivně probralo a opět zapnuli na vyšší obrátky," popsal kritické okamžiky tachovský bafuňář. Ještě před druhou přestávkou zkompletoval svůj čistý hattrick Dlouhý. Ve 25. minutě navýšil náskok Tachova Martinec.

Třetí třetina už mnoho vzruchu nenabídla, tachovští hráči spíše hlídali svůj náskok a i když si vytvořili šance, už žádnou neproměnili.

„Soupeře jsme předčili ve všech herních činnostech a nebýt „kolapsu" v úvodu druhé třetiny, mohla být naše výhra výraznější. Vítězstvím za plný počet bodů jsme se posunuli do čela tabulky," dodal k zápasu Vrána.
Další utkání sehrají Tachované v sobotu od 18.30 v plzeňské Kooperativa aréně proti Holýšovu.

HC Tachov – S. Hor. Lukavice 5:2
Třetiny: 3:0, 2:2, 0:0. Branky a asistence: 7. Sluka (Švagr), 11. Dlouhý (Mucha), 14. Dlouhý (Klíma), 23. Dlouhý (Lešňanský), 25. Martinec (Malý) – 17. Zrna (Lang, Beneš), 17. Švihla (Lang, Brada). Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Diváci: 25.

Tachov: Hliboký – Klíma, Mucha, Bolonin, Lešňanský, Sluka, Hřebík, Malý, Martinec, Beleš, Šmejkal, Dlouhý, Schicker, Švagr. Trenér M. Brzobohatý.