Chodovar CUP 2015

Dvoudenní mezinárodní turnaj pro druhé a třetí třídy proběhl již po páté tento víkend.
Turnaje se zúčastnilo ve druhých třídách celkem 8 týmů : HC Rytíři Kladno, HC Sparta, HC Energie Karlovy Vary, HC Tábor, Eisbären Berlín, HC Tachov, Stuttgart, HC Mariánské Lázně (seřazeny též dle výsledků – 1. Místo Kladno atd...)
Ve třetích třídách se turnaje zúčastnilo celkem 10 týmů: 1.místo – HC Piráti Chomutov A, 2. Místo HC Meteor Třemošná, 3. Místo – Eisbären Berlín, HC Sušice, HC Sparta, HC Klatovy, HC Rytíři Kladno, HC Piráti Chomutov B, HC Tachov, HC Mariánské Lázně.

pondělí 30. březen 2015

Tyto kategorie hrají na 1/3 ledové plochy, a proto můžeme pořádat turnaj dvou kategorií najednou. Celkem se na zimním stadionu potkalo v těchto dnech cca. 180 dětí. Týmy, rozhodčí a ledovou plochu pro turnaj objednává vedení klubu HC Tachov. Samotná organizace turnaje je pak v rukou rodičů dětí, které se turnaje zúčastňují. Proto jim patří náš velký dík.
Oficiálního zahájení se zúčastnili též zástupci města: pí. Mgr. Jana Hrčková – místostarostka a pan Ing. Václav Svoboda – místostarosta. Poté se již turnaj rozběhl v plném proudu.
Chodovar Cup 2015 sice našim svěřencům nepřinesl medailové umístění, ale jejich snaha a nadšení byli nepopiratelně vidět v každém zápase. Prohrát s extraligovými týmy, jako je Sparta či Karlovy Vary a Kladno, není žádnou ostudou a spíše svědčí o tom, že i takové týmy navštěvují turnaj v Tachově, jelikož si jsou vědomi, že naši svěřenci hrají kvalitní hokej a výhra není jistotou.
Turnaje se opět zúčastnily dva týmy ze SRN, kteří jsou již stálými hosty. Turnaj se jim opět velmi líbil a přislíbili účast v dalších ročnících.
Součástí turnaje bylo i vyhlašování nejlepšího střelce turnaje, nejlepšího brankáře turnaje a nejlepšího hráče turnaje v každé kategorii.
Ceny na závěr turnaje přijeli předat extraligoví hráči HC Plzeň – Jakub Jeřábek a Jakub Lev. Vyhlášení se též účastnila pí. Mgr. Jana Hrčková.

Individuální ceny:
2.TŘÍDY
Nejlepší střelec – Jakub Lev – HC Rytíři Kladno
Nejlepší brankář – Jakub Sádlo – HC Sparta
Nejlepší hráč – Jan Hruška HC Energie Karlovy Vary

3. třídy
Nejlepší střelec – Dominik Švehla – HC Piráti Chomutov
Nejlepší brankář – Adam Ebenstreit – HC Meteor Třemošná
Nejlepší hráč – Alexej Abramov – Eisbären Berlín

Turnaj se velmi povedl a zástupci jednotlivých týmů děkovali osobně za skvělou organizaci a vysokou úroveň. Děkujeme všem rodičům, sponzorům a městu za jejich podporu, bez které by se turnaje takové velikosti nemohly konat.