FENOMENÁLNÍ ÚSPĚCH DÍVČÍHO HOKEJE

Od 5.5. do 9.5. 2015 proběhlo v italském městě Bolzano neoficiální malé mistrovství světa v ledním hokeji dívek U14. Českou republiku jelo reprezentovat celkem 14 děvčat z celé České republiky. Polovina dívek je v reprezentaci České republiky U15, a zároveň jsou nyní součástí týmu HC Tachov – ženy/ bývalý ženský tým HC Plzeň.

Dne 6.5. se první zápas Češkám moc nepovedl a prohrály jsme s WCS 0:3. Jednalo se o první zápas, kde se dívky sehrávaly.

Ve druhém zápase jsme nastoupily proti Švédkám a podařilo se nám vyhrát 3:0.

Třetí den 7.5.2015 se nesl v podobném duchu jako předchozí. První zápas proti SHD Global Selects se nám nedařilo a prohrály jsme 3:4. Odpoledne již měly dívky opět dostatek sil a porazily ECS Q dokonce 5:0.

8.5.2015 jsem hrály zápas proti ProHockey. Výhra v tomto zápase 2:1 nám dala naději hrát Play Off.

8.5. jsme hrály ještě proti ECS – O, kdy jsme opět vyhrály 2:0. Díky této výhře jsme již věděly, že jsme v Play Off.

9.5. se uskutečnil zápas proti WCS , který byl rozhodující . Naše holky předvedly neuvěřitelný boj. Vyhrály jsme 7:4, čímž jsme si zajistily účast ve finále.

Finále bylo opravdu strhující. Postavily jsme se Minnesotě a v základní hrací době skončil zápas 3:3. V prodloužení pak padl jediný a nejdůležitější gól, který vstřelila ve druhé minutě Barbora Hrůšová – HC Tachov.

Všech 8 zápasů bylo velmi těžkých a děvčata ze sebe vydala to nejlepší. Děvčata hrála srdíčkem a nic nevzdala.

Nejúspěšnějšími střelci byly Sandra Halounová / Plzeň, Barbora Hrůšová / Tachov a Alexandra Halounová / Plzeň. V současnosti též hráčky HC Tachov – ženy.

Neuvěřitelné zákroky předváděla v brance Julie Pejšová / Milevsko, která byla zároveň vyhlášena nejlepší brankářkou celého turnaje.

Velmi všem děvčatům děkujeme za fenomenální úspěch, který překvapil všechny kanadskoamerické týmy a ostatní, natolik, že nám zapomněli na závěr turnaje i zatleskat.

Je vidět, že ženský hokej je na vzestupu a naše holky určitě ukáží světu, že nejenom čeští hokejisti jsou uznávaní v celém světě, ale i ony se zapíší do historie, tak jako nyní na neoficiálním mistrovství světa v Bolzanu.

Týmy:
1. ProHockey – Canada
2. SHD Global Selects – kontinentální výběr (Japonky, Rusky, Italky atd.)
3. Sweden Selects
4. Hungary Selects